Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Kopumā uz Rīgu patlaban ir jādodas 253 tūristiem, un tie uz Latviju tikšot nogādāti ar diviem reisiem.

Atļauj sūtīt 2 lidmašīnas, lai pārvestu no Ēģiptes tur iestrēgušos Latvijas tūristus 35

Sabiedrība
2015. gada 6. novembrī 17:19 2015. gada 6. novembrī 17:19
(ziņa papildināta 17.39) Civilās aviācijas aģentūra saglabājusi spēkā aizliegumu lidojumiem uz Ēģiptes kūrortu Šarm eš Šeihu, un patlaban nav iespējams prognozēt, kad tie tiks atļauti, norādīja Civilās aviācijas (CAA) direktors Māris Gorodcovs. Vienlaikus atļauts nosūtīt uz Ēģipti divas lidmašīnas, lai nogādātu Latvijā kūrortos esošos tūristus.

Patlaban Šarm eš Šeihā iestrēgušie tūristi ar īpašām lidmašīnām mājas tikšot nogādāti sestdien un svētdien. Kopumā uz Rīgu patlaban ir jādodas 253 tūristiem, un tie uz Latviju tikšot nogādāti ar diviem reisiem. Lidmašīnas uz Ēģipti dosies bez pasažieriem. Pasažieru ierašanās Rīgā no Šarm eš Šeihas plānota sestdien, 7.novembrī, ap plkst.17.

Gorodcovs skaidroja, ka laika gaitā drošības pasākumi var tikt grozīti, taču tas notiks, vadoties pēc situācijas attīstības.

Kā aģentūru LETA informēja "airBaltic", jauni tūristi uz Ēģipti netiks nogādāti.

Pēc tūroperatora sniegtās informācijas, kopumā patlaban Ēģiptes kūrortos atrodas nepilni 500 tūristi no Latvijas: Šarm eš Šeihā, pēc CAA datiem, - 253, bet Hurgadā, pēc tūroperatora datiem, - 190 tūristi. Uz Šarm eš Šeihu reisi ir aizliegti, savukārt uz Hurgadu šāds aizliegums pagaidām nav attiecināts.

Kā ziņots, "airBaltic" drošības apsvērumu dēļ atcēlusi lidojumus no Rīgas uz Šarm eš Šeihu līdz attiecīgā aizlieguma atcelšanai.

"airBaltic" aicina pasažierus sazināties ar savām ceļojumu aģentūrām, tūroperatoru "Tez Tour" un vadīties pēc informācijas "airBaltic" mājaslapā, sociālajos tīklos un zvanu centrā.

Kā iepriekš informēja "Tez Tour" pārstāve Marina Ulanova, nav pamata uztraukumam par palikušajiem Šarm eš Šeihā, jo tūristi tiekot izmitināti viesnīcās. Tas, vai tūristi Ēģiptē paliks vienu vai divas dienas, būšot atkarīgs no kompetento iestāžu lēmuma.

Savukārt tiem, kas nevar doties ceļojumā no Rīgas uz Ēģipti, tiekot piedāvātas trīs iespējas - alternatīvs ceļojums, atdota nauda vai piedāvāts doties ceļojumā vēlāk. Gan tūroperatora, gan lidsabiedrības pārstāvji skaidroja, ka zaudējumi vēl netiek aprēķināti, jo patlaban būtiskāk esot atgriezt tūristus no Ēģiptes Latvijā.

Kā aģentūrai LETA skaidroja lidostā, saskaņā ar ziemas lidojumu sarakstu reisus uz Šarm eš Šeihu veic divas aviokompānijas - "airBaltic" un čarterkompānija "Air Cairo" sadarbībā ar tūroperatoru "GoAdventure". Uz Hurgadu čarterlidojumus veic iepriekš minētā "Air Cairo".

Kā ziņots, sestdien 23 minūtes pēc pacelšanās no Šarm eš Šeihas Sīnāja pussalā nogāzās Krievijas aviolaineris un katastrofā gāja bojā 224 cilvēki.

Līdzīgi kā citu valstu aviokompānijas, arī "airBaltic" vakar atcēla lidojumus uz Ēģipti. "airBaltic" viceprezidents Jānis Vanags iepriekš norādīja, ka no atbildīgajām iestādēm ir saņemtas rekomendācijas neveikt lidojumus uz Ēģipti. Līdz ar to lidojumi uz Ēģipti, Šarm eš Šeihu, nevarēs notikt "līdz brīdim, kad šis aizliegums tiks atcelts".

Pasažieriem ir jāvēršas pie kompānijām, kurās tie ir iegādājušies lidmašīnas biļetes un jāseko līdzi informācijai aviokompānijas mājaslapā, norādīja lidsabiedrības pārstāvis.

LETA/ Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Iesaka bioenerģētiķis: praktiskā maģija, kā tikt pie naudas 64
"Piedod man, Latvija!" ... Mēs aizbraucām, bet noteikti atgriezīsimies
Noskaties! Visu laiku ātrākais boksa nokauts titulcīņu vēsturē
Skatīt visus komentārus