Robežsardze jau tradicionāli savus profesionālos svētkus katru gadu atzīmē 7.novembrī.

"Es ticu robežsargu izturībai, spēkam un Tēvzemes mīlestībai" - Saeimas priekšsēdētāja sveic robežsargus 13

Ziņas
2015. gada 6. novembrī 23:58
Valsts robežsardze veic īpašu misiju - sargā Latvijas valsts robežu, kas ir katras valsts suverenitātes simbols, no sirds sveicu visus Latvijas robežsargus profesionālajos svētkos, uzsver Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, sveicot robežsargus profesionālajos svētkos.

"Drošībai ir jābūt valsts galvenajai prioritātei. Darāmā ir ļoti daudz, bet jūsu pašaizliedzīgais darbs rada pārliecību, ka nav nepaveicamu uzdevumu. Kopā ar robežsardzes patruļu kājām mērojot ceļu gar Latvijas austrumu robežu, vēl labāk sapratu, cik grūts, izaicinājumu pilns un atbildīgs ir jūsu ikdienas darbs. Nevar būt divu domu – austrumu robeža ir īpaši jānostiprina,” akcentē Mūrniece.

Robežsardze jau tradicionāli savus profesionālos svētkus katru gadu atzīmē 7.novembrī. Šis datums izvēlēts, jo šajā dienā 1919.gadā Latvijas armijas virspavēlnieks Jānis Balodis izdeva pavēli izveidot robežsargu priekšnieka posteni un formēt robežsargu vienības. Jau 15.novembrī pirmie robežsargi uzsāka jaunizveidotās Latvijas Republikas valsts robežas apsardzību.

Saeima 22.oktobrī galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām", nosakot 7.novembri par Robežsargu dienu.

BNS/ Foto: Ieva Čīka/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Grūti noticēt, ka tas ir musulmaņu Irānā... tā dzīvo bagātie Teherānas bērni. FOTO 23
  • Kaimiņus Liepājā satrauc, ka mājā skaļi kliedz bērns. Izrādās, puikas dzīve ir ļoti skarba 34
  • Lietuvu satriec vēl viens zvērīgs noziegums - nošauti 4 ģimenes locekļi 3