Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Iepriekšējā Austrālijas valdība Tonija Ebota vadībā 2013.gada nogalē solīja uzlabot adopcijas iespējas no citām valstīm.

Austrālijas iedzīvotāji var adoptēt bērnus arī no Latvijas un Polijas 5

Sabiedrība
2015. gada 9. novembrī 13:34 2015. gada 9. novembrī 13:34
Austrālijas iedzīvotāji turpmāk varēs adoptēt bērnus arī no Latvijas un Polijas, paredz Austrālijas jaunā premjerministra Malkolma Tērnbula valdības pieņemtie grozījumi noteikumos par adopciju no ārvalstīm, pirmdien vēstīja laikraksta "Sydney Morning Herald" vietne internetā.

Tērnbuls pirmdien paziņoja, ka Austrālijas iedzīvotāji varēs "palīdzēt sniegt pastāvīgas mīlestības pilnas mājas" bērniem no Latvijas un Polijas, ja tiem neizsodies atrast mājas dzimtenē.

Viņš norādīja, ka abas Austrumeiropas valstis ir apņēmušās censties atrast mājas bērniem savas valsts teritorijā, tomēr Austrālijas iedzīvotāju ģimenes varētu palīdzēt, jo īpaši lielāku bērnu, bērnu ar īpašām medicīniskām vajadzībām un vairāku vienas ģimenes bērnu adopcijā.

Austrālijas valdība cer tuvākajā laikā atvērt adopcijas programmas arī no citām valstīm. Šonedēļ Austrālijas amatpersonas dosies uz Bulgāriju, lai runātu par adopcijas iespējām no šīs valsts, kā arī turpinās darbs ar Vjetnamas amatpersonām.

Iepriekšējā Austrālijas valdība Tonija Ebota vadībā 2013.gada nogalē solīja uzlabot adopcijas iespējas no citām valstīm.

Austrālijai pašlaik ir adopcijas programmas ar 11 valstīm, tostarp Čīli, Filipīnām, Ķīnu, Šrilanku un Taizemi.

Tomēr no ārvalstīm Austrālijā tiek adoptēts maz bērnu - 2013.-2014.gadā Austrālijas iedzīvotāju ģimenes ārvalstīs adoptēja 114 bērnus. Austrālijas Veselības un labklājības institūta dati liecina, ka vidēji bērna adopcijai ir nepieciešami pieci gadi. Šajā laika posmā Austrālijā adoptēti 203 vietējie bērni, neskatoties uz to, ka tūkstošiem bērnu dzīvo audžuģimenēs.

Tērnbula valdība ir solījusi uzlabot arī esošas adopcijas programmas, tādēļ ir nosūtīti eksperti uz sadarbības valstīm, lai palīdzētu potenciālajiem adoptētājiem nokārtot vīzas un saņemt citus atbalsta pasākumus.

Tāpat plānoti uzlabojumi, lai veicinātu vietējo bez ģimenes palikušo bērnu adopciju.

BNS / Foto: shutterstock

Citi šobrīd lasa

Skarbā romantika Abavas pakalnos. Ciemos pie Latvijas lielākajiem vīndariem Mārtiņa un Lienes Barkāniem
Jubilejas joki. Anekdotes par latviešiem un Latviju 27
Skolā Krievijā atrod tualeti, ko drīkst lietot tikai "izredzētie" bērni 24
Skatīt visus komentārus