Izstāde "Kur saule neiespīd" Medicīnas vēstures muzejā būs skatāma līdz 30.aprīlim.

Medicīnas vēstures muzejā būs skatāma izstāde "Kur saule neiespīd"

Kultūra
2015. gada 9. novembrī 16:35 2015. gada 9. novembrī 16:35
Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā rīt, 10.novembrī, plkst.16 tiks atklāta izstāde "Kur saule neiespīd", kas plaši atspoguļos cilvēka sarežģīto gremošanas sistēmu, informēja muzeja pārstāve Līga Patmalniece.

Izstāde ir veltīta gastrointestinālajai (GI) endoskopijai - gastroenteroloģijas specialitātei, kura padziļināti izmeklē gremošanas orgānus, lietojot speciālus instrumentus - endoskopus. Izstādes mērķis ir parādīt, kā mainījušās GI endoskopijas iespējas no pagājušā gadsimta vidus līdz pat mūsdienām. Īpaši tiek akcentētas iespējas diagnosticēt patoloģiskus veidojumus to agrīnā stadijā, kā arī veikt dažādas invazīvas procedūras gremošanas traktā.

Apmeklētāji varēs iejusties gan vēsturiskā vidē, gan iepazīties ar mūsdienu endoskopijas iespējām videoattēlu un videofilmu veidā.

Izstādē eksponētie materiāli ir no Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja krājuma, Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un uztura terapijas centra Endoskopijas nodaļas un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Endoskopijas nodaļas.

Izstāde "Kur saule neiespīd" Medicīnas vēstures muzejā būs skatāma līdz 30.aprīlim.

LETA / Foto: shutterstock

Citi šobrīd lasa

Sandaļu sezona ir klāt. Ņem vērā: papēži ir jākopj arī vīriešiem!
Uz "mazo Kurzemi" Anglijā dodas strādāt, lai atmaksātu paņemtos ātros kredītus 40
56 gadu vecumā miris populārais zviedru aktieris Mikaels Nīkvists
Pievienot komentāru