Izstāde "Kur saule neiespīd" Medicīnas vēstures muzejā būs skatāma līdz 30.aprīlim.

Medicīnas vēstures muzejā būs skatāma izstāde "Kur saule neiespīd"

Ziņas
2015. gada 9. novembrī 16:35
Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā rīt, 10.novembrī, plkst.16 tiks atklāta izstāde "Kur saule neiespīd", kas plaši atspoguļos cilvēka sarežģīto gremošanas sistēmu, informēja muzeja pārstāve Līga Patmalniece.

Izstāde ir veltīta gastrointestinālajai (GI) endoskopijai - gastroenteroloģijas specialitātei, kura padziļināti izmeklē gremošanas orgānus, lietojot speciālus instrumentus - endoskopus. Izstādes mērķis ir parādīt, kā mainījušās GI endoskopijas iespējas no pagājušā gadsimta vidus līdz pat mūsdienām. Īpaši tiek akcentētas iespējas diagnosticēt patoloģiskus veidojumus to agrīnā stadijā, kā arī veikt dažādas invazīvas procedūras gremošanas traktā.

Apmeklētāji varēs iejusties gan vēsturiskā vidē, gan iepazīties ar mūsdienu endoskopijas iespējām videoattēlu un videofilmu veidā.

Izstādē eksponētie materiāli ir no Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja krājuma, Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un uztura terapijas centra Endoskopijas nodaļas un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Endoskopijas nodaļas.

Izstāde "Kur saule neiespīd" Medicīnas vēstures muzejā būs skatāma līdz 30.aprīlim.

LETA / Foto: shutterstock

Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Tokijā noslēdzas gada grandiozākā motociklu izstāde 1
  • Firma meklē cilvēku neticamai vakancei: jāceļo, jānakšņo luksusa mājās, par to saņemot 9000 eiro 4
  • No jestrām ballītēm ne miņas - tā dzīvo bagātie, smagi bruņotie un sūrie Kabulas bērni. FOTO 2