Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pirms pieciem gadiem no Ozolpils muižas aploka jau vienreiz izbēga strauss. Toreiz viņu atrast diemžēl neizdevās.

No Ozolpils muižas atkal izbēdzis strauss 10

Novadu ziņas
2015. gada 9. novembrī 18:10 2015. gada 9. novembrī 18:10
Engures novada Smārdes pagastā no atpūtas kompleksa "Ozolpils" zvēru un putnu dabas taku aploka izbēgušo strausu tomēr nav izdevies sagūstīt un tas atsācis skrējienu, bet kompleksa darbinieki cenšas izsekot putna pārvietošanās gaitām, aģentūra LETA uzzināja saimniecībā.

Pēc iepriekš saņemtās informācijas, ierodoties pēc putna, konstatēts, ka tas uz brīdi bija apstājies grūti pieejamā vietā, kur nebija iespējas piebraukt, un ķērājiem nācās nomainīt transportu no mikroautobusa uz apvidus automašīnu, bet tikmēr putns atsācis savu skrējienu un vēl nešķiet paguris. Pastāvot iespēja, ka šovakar to varot arī nepaspēt notvert.

Kā ziņots, svētdienas, 8.novembra, vakarā Engures novada Smārdes pagastā no atpūtas kompleksa "Ozolpils" zvēru un putnu dabas taku aploka izbēdzis strauss, kurš šodien manīts klejojam gar šoseju. Pēcpusdienā Ozolpils muižas darbinieki bija devušies putnu sagūstīt.

Kā noskaidroja aģentūra LETA, šis strauss saimniecībā mitinoties jau sešus vai septiņus gadus un nekad nav šādi uzvedies, tāpēc saimniecei aizdomas, ka putnu kāds varbūt izbiedējis, iespējams, meža zvērs. Tāpēc putns svētdienas vakarā izkārpījis nožogojumā caurumu, pa kuru aizbēdzis.

Bēgošu strausu esot ļoti grūti noķert. Strauss esot diezgan dumjš putns un pats nemākot atrast ceļu uz mājvietu, skaidroja saimniece.

Šodien no rīta ziņots, ka putns manīts klejojam gar šosejas malu, bet nesen saņemtas ziņas, ka Smārdē viņš manīts sēžam, tātad, iespējams, putns paguris un ir cerības viņu sagūstīt un atvest uz mājvietu, tāpēc strausam devušies pakaļ Ozolpils muižas darbinieki.

LETA/Foto: Ozolpils.lv


Citi šobrīd lasa

FOTOREPORTĀŽA: Latvijas labākie skatuves mākslinieki ierodas uz “Spēlmaņu nakts” ceremoniju 9
Pret dzērušo skolnieku, kurš uzbruka policistam, sākts kriminālprocess 65
Rīgas skolas direktore stāsta par piedzērušos pusaudzi, kurš piekāva policistu 14
Skatīt visus komentārus