Latvijā pirmoreiz ieradusies Irānas parlamenta delegācija 4

Politika
2015. gada 9. novembrī 20:32 2015. gada 9. novembrī 20:32
Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs šodien ticies ar Irānas Islāma Republikas parlamenta delegāciju sadraudzības grupas ar Latviju priekšsēdētāja Seijeda Husaina Nagavi Huseini vadībā.

Puses pauda gandarījumu par vēsturiski pirmo Irānas parlamenta delegācijas vizīti Latvijā un izteica vēlmi stiprināt parlamentāro sadarbību, teikts Ārlietu ministrijas paziņojumā.

Valsts sekretārs uzsvēra, ka Latvijas un Irānas attiecības turpina attīstīties kopš 2014.gada, kad Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) vizītē apmeklēja Irānu. Šogad valsts sekretāram darba vizītē Irānā, tiekoties ar Irānas Ārlietu ministrijas, Transporta ministrijas un parlamenta pārstāvjiem, tika izteikts aicinājums turpināt augstu amatpersonu vizīšu apmaiņu.

Pārrunājot ekonomiskās sadarbības iespējas, Irānas puse pauda vēlmi līdzsvarot tirdzniecības dinamiku, jo pašlaik Latvijas eksporta apjoms uz Irānu pārsniedz tās eksporta apjomu uz Latviju. 2014.gadā Latvijas eksporta apjoms uz Irānu bija 83 902 974 eiro, savukārt Irānas eksports uz Latviju - 252 166 eiro.

Pildegovičs apsveica Irānas lēmumu akceptēt Kopīgo visaptverošo rīcības plānu Irānas kodolprogrammas jautājuma risināšanai. Vienošanās īstenošana un tās pilnvērtīga ieviešana ir nozīmīga stabilitātei Tuvajos Austrumos un veicinās sadarbību starp Irānu un Eiropu.

Sarunas laikā tika pārrunāti arī reģionālās un starptautiskās drošības jautājumi, tostarp cīņa pret terorismu, situācija Sīrijā un Jemenā.

Vizītes laikā Irānas delegācija tiekas ar Saeimas pārstāvjiem, Latvijas Universitātes rektoru Indriķi Muižnieku, kā arī ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidentu Aigaru Rostovski un viceprezidentu Gundaru Strautmani.

Latvijas neatkarību Irāna atzina 1991.gada 10.septembrī. Valstis diplomātiskās attiecības atjaunoja 1992.gada 7.jūlijā. 2014.gada 24.februārī Irānā akreditējās pirmais Latvijas vēstnieks Atis Sjanīts ar rezidenci Ankarā, Turcijā.

Šogad februārī Saeimā tika izveidota sadarbības grupa ar Irānas parlamentu.

LETA

Citi šobrīd lasa

Ar vārnām, kazām, slavenībām un pannām. 100 spilgti pensijā aizgājušā Mārtiņa Rītiņa foto 3
Policisti uz ielas pamana trūcīgi ģērbtu grūtnieci, kura nupat bija dūrusies 22
Amerikāņu asprāši kādā kulta filmā atraduši Porziņģa dubultnieku
Skatīt visus komentārus