Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Ritvars vairākas dienas piespiedu kārtā pavadījis Ēģiptes kūrortā Šarm eš Seihā, pastāvīgi cīnoties ar neziņu, bailēm un izmisumu.

Ritvars no Šarm eš Šeihas: "Sajūta, ka atrodamies kara zonā. Virs viesnīcas lido iznīcinātāji!" 75

Sabiedrība
2015. gada 10. novembrī 15:44 2015. gada 10. novembrī 15:44
Apmēram 300 tūristu no Latvijas vairākas dienas bija iestrēguši Ēģiptes kūrortā Šarm eš Šeihā, kaut arī jau sestdien viņiem bija jāatgriežas Latvijā. Kūrortā neziņā un izmisumā piespiedu kārtā atrodas arī Ritvars ar sievu. Viņš teic: „Dažbrīd liekas, ka atrodamies kara zonā Sīrijā, nevis kūrortā”.

Pāris simtu tūristu no Latvijas iestrēguši Ēģiptes kūrortos Šarm eš Šeihā un Hurgadā. Tūroperators „Go Adventure” viņus tikai mierina, ka tūlīt pat būs avioreiss uz Rīgu un viņi varēs atgriezties mājās. Tomēr tā vietā viņiem jāpavada izmisuma pilnas naktis viesnīcā virs kuras nepārtraukti lido Ēģiptes gaisa spēku iznīcinātāji un helikopteri. Pie tam viņus arī draud izlikt no viesnīcas. Par saviem piedzīvojumiem Ritvars pastāstīja Kasjauns.lv:

„Gājām gulēt ar neziņu un dusmām, no rīta pievienojās arī bailes un izmisums”

„Zinot, ka „airBaltic” veic ārkārtas lidojumus no Šarm eš Šeihas, bija simtprocentīga pārliecība, ka mums ar reisu viss būs kārtībā paredzētajā laikā – naktī no sestdienas uz svētdienu. Mums tika piekodināts, lai pirms tam uzzvanām „Go Adventure” vietējam pārstāvim, lai precizētu izlidošanas laiku. Kad norunātajā laikā devāmies zvanīt, viesnīcas recepcijā ieraudzījām informāciju, ka mūsu reiss ir pārcelts un ziņas par lidojumu būs tikai pēc 24 stundām – svētdien pulksten 18.00.

Tajā brīdī viss arī mainījās. „Go Adventure” sabojāja visu ceļojumu! Mums bija diezgan liels šoks, ka par atcelto reisu uzzinājām no A4 lapas viesnīcas recepcijā, nevis no tūroperatora, kurš organizēja mūsu ceļojumu. Solījums, ka informācija par lidojumu būs nākamajā dienā un mēs noteikti lidosim uz Latviju, protams, palika vienīgi solījums.

Mūs pārsteidza „Go Adventure” attieksme un informācijas nesniegšana. Tūroperatora mājaslapā tika ielikts viens paziņojums sestdienas vakarā un turpmāk nekādas jaunas ziņas netika publicētas. Šāda nekompetence un vienaldzība pret saviem klientiem mums liek apšaubīt ne tikai kompānijas profesionalitāti, bet arī spēju rūpēties par ceļotāju drošību, kas ir tās pienākums.

Sestdienas vakarā devāmies gulēt ar neziņu un dusmām, lai svētdien šīm emocijām klāt pievienotos arī bailes, izmisums un iesniegums Patērētāju tiesību aizsardzības centram.”

„Likās, ka atrodamies kara zonā Sīrijā”

„No svētdienas rīta nesaņēmām nekādu informāciju no „Go Adventure”. Vietējais tūroperatora pārstāvis mums apgalvoja, ka svētdien noteikti aizlidosim uz Latviju un satraukumam neesot pamata. Šos apgalvojumus mēs neuztvērām nopietni, jo redzējām, kā virs viesnīcas lido Ēģiptes gaisa spēku iznicinātāji un helikopteri. Šādi skati, mūsuprāt, neliecināja, ka viss būs OK un droši. Dažbrīd likās, ka atrodamies kara zonā Sīrijā, nevis kūrortā Ēģiptē. Viesnīcas recepcijā, satiekot kādu tūristu no Krievijas, uzzinājām, ka citviet militārie helikopteri lidojot virs pludmales.

Uzzinot, ka krievu tūristam lidojums uz Maskavu ir pārcelts un ka viņš ar savu dzīvesbiedri ir ielikti dažādās lidmašīnās, kuras lido katra uz savu Maskavas lidostu ar septiņu stundu atšķirību un bez bagāžas, paļāvāmies, ka ar mums nekas tamlīdzīgs nenotiks. Bet to mēs uzzināsim tikai šodien, ja viss paliks spēkā un izlidosim uz Rīgu.

Jau ap svētdienas pusdienas laiku viesnīca bija kā pamesta. Bez mums un vēl četriem latviešiem, manījām kādus 30 cilvēkus, bet vēl sestdienas vakarā viesnīca bija praktiski pilna, pludmalē nebija iespējams atrast brīvu vietu.

Šajā situācijā sākām manāmi uztraukties. Mūsu radinieku un labāko draugu izmisīgie centieni noskaidrot konkrētu informāciju nenesa nekādus rezultātus. Vienīgais, ko viņiem izdevās noskaidrot, bija tas, ka nāksies viesnīcā palikt vismaz līdz pirmdienai, kad noteikti būs lidojums, par kuru konkrētu informāciju solīja pirmdien.

Mums tika apgalvots un internetā publicēts, ka mūsu numuriņi viesnīcā ir pagarināti un tos apmaksās tūroperators. Bet mums par izcili nepatīkamu pārsteigumu bija tas, ka svētdien pusdienas laikā pienāca zvans no recepcijas, ka mums ir jāatbrīvo numuriņš vai pašiem jāsamaksā 154 ASV dolāri par nakti, tikai tādā gadījumā mēs viesnīcā varot palikt ilgāk. Pēc neskaitāmiem skaidrojumiem recepcijā, ka numuriņš tiek apmaksāts no „Go Adventure” puses, viesnīca netika pārliecināta. Vienīgi pēc mūsu lūguma piezvanīt vietējam tūroperatora pārstāvim Huseinam, viesnīca mainīja savas domas un teica, ka, varot palikt vēl vienu nakti, bet tūroperatoram esot viņiem e-pasta veida jānosūta vaučers, ka viesnīca tiek apmaksāta.

Protams, ka svētdien nekādu informāciju no „Go Adventure” nesaņēmām. Tādēļ nolēmām lūgt palīdzību Latvijas Ārlietu ministrijai un konkrēti vēstniecībai Kairā, kā arī vērsties pie plašsaziņas līdzekļiem, informējot par to, ka internetā un televīzijā izskanējusī informācija, ka visi Latvijas iedzīvotāji no Ēģiptes atgriezušies mājās ir nepatiesa un ka vēl daudzi simti turpina „atpūsties”, ka Šarm eš Seihā vēl ir cilvēki, kuri gaida iespēju lidot mājās.”

Šarm eš Šeihā iesprūduši simtiem tūristu, kuri veltīgi gaida izlidošanu atpakaļ uz mājām. Starp viņiem arī pāris simtu tūristu no Latvijas.

„Mūs pārņēma niknums”

„Neskatoties uz visu, līdz pirmdienas pusdienas laikam nesaņēmām nekādu informāciju no tūroperatora par lidojumu. Ap 14.00 saņēmām ziņu, ka lidojums tiek organizēts un ka pirmdien lidosim uz Latviju. Šo ziņu, protams, uzņēmām ar neticību, un mūsu aizdomām bija pamats. Īsi pēc šīs ziņas saņēmām zvanu no vēstniecības Kairā, ka lidojums pirmdien nenotiks un ka mums jāgatavojas lidot otrdienas vakarā.

Mūs pārņēma niknums, kurš nav aprakstāms, - par maldināšanu un informācijas nesniegšanu par drošības stāvokli valstī un kūrortā, noskatoties, ka joprojām pirmdien virs mūsu galvām nepārtraukti lidoja reaktīvās lidmašīnas...

Pateicoties vēstniecībai Kairā, tomēr nomierinājāmies, jo beidzot pēc gandrīz 48 stundām saņemam konkrētu un šķietami uzticamu informāciju no valsts amatpersonas, kurai gribējām uzticēties.

Beidzot pirmdienas vakarā arī saņēmām zvanu no „Go Adventure”, ka mums reiss tiek gatavots un otrdien vakarā dosimies uz Rīgu. Mēs tikām aicināti saglabāt mieru, un pateikts, ka viesnīcas istabiņa tiek pagarināta vēl uz vienu dienu. Šiem vārdiem neticējām un mums jau nebija nekāds pārsteigums, ka vakarpusē saņēmām zvanu no recepcijas, ka mums ir jāatbrīvo numuriņš, jo neesot veikta apmaksa vēl pirmdienas vakarā par iepriekšējo un nākamo dienu. Lūdzu viesnīcu ņemt vērā, ka tūroperators samaksās.

Tajā brīdī atmetām visam ar roku un gājām vakariņās. Vietējais tūroperatora pārstāvis ar A4 lapiņas palīdzību mūs informēja, ka numuriņš ir pagarināts līdz otrdienas pulksten 15:00, un ka transfērs uz lidostu mūs sagaidīs 15.15. Punktu uz i pielika fakts, ka, aizejot uz recepciju, ieraudzījām tādu pašu A4 lapu ar citu informāciju, ka numuriņš ir līdz 12:00 un transfērs 15.00. Pateicoties viesnīcas pārstāvim, tomēr noskaidrojām, ka numuriņš ir līdz 15.00 un transfērs ir 15.15.

Vēl pāris stundu līdz lidojumam, bet ticība, ka šodien būsim Rīgā ir minimāla, jo ir nomainīta lidsabiedrība uz citu, kura īsti neievieš uzticību. Galvenais, ka pretiedeguma krēms vēl ir un mēs esam gatavi turpināt atpūtu, tomēr gribas mājup, jo tik daudzi draugi sociālajos tīklos atzinīgi izsakās par jauno Džeimsa Bonda filmu, kuru noteikti gribas redzēt!” pat nedaudz baisā brīdī Ritvars spēj jokot par saviem nākotnes plāniem.

Par spīti stresam un pārdzīvojumiem, Ritvara atvaļinājums tomēr ir beidzies laimīgi - pēc Kasjauns.lv rīcībā esošās informācijas, naktī no 10. uz 11. novembri, neilgi pēc pusnakts, viņš veiksmīgi atgriezies Rīgā.

* * *

Kasjauns.lv jau ziņoja, ka no Ēģiptes Sarkanās jūras piekrastes kūrorta Šarm eš Šeihas ceļā uz Sanktpēterburgu Krievijā 31. oktobrī devās ar zīmolu „Metrojet” strādājošās Krievijas aviokompānijas „Kogalimavia” lidmašīna „Airbus A-321” ar 217 pasažieriem un septiņiem apkalpes locekļiem, bet 23 minūtes pēc pacelšanās nogāzās Sīnaja pussalā. Katastrofā gāja bojā visi 224 cilvēki, kas atradās aviolainerī. Daudzi uzskata, ka tas varētu būt islāma kaujinieku sarīkots terorakts. Līdz ar to tika pārtraukta tūristu grupu došanās uz Ēģipti un uzsākta tūristu evakuācija no Šarm eš Šeihas.

„Go Adventure” klienti vēl Ēģiptē (LTV „Panorāma”)


Kasjauns.lv/Foto: no personīgā arhīva, EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Kāpēc lidmašīnā labāk nepasūtīt veģetāru ēdienu: pasažieru drausmā pieredze 14
Policija atklāj vietas, kur varētu atrasties 12 jaunie pārvietojamie fotoradari 5
Jaunumi Ēģiptē aizturētās britu tūristes lietā: spriedums varētu tikt nolasīts Ziemassvētkos 1
Skatīt visus komentārus