Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure.

Izvarotājs uzbrucis Rīgas Centrālcietuma darbiniecei 43

112
2015. gada 10. novembrī 17:14 2015. gada 10. novembrī 17:14
Viens no Rīgas Centrālcietuma ieslodzītajiem, kurš izcietis sodu par izvarošanu, uzbrucis cietuma resocializācijas daļas vecākajai inspektorei, nodarot viņai nelielus miesas bojājumus un radot psiholoģisku traumu, šodien žurnālistiem pastāstīja Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšniece Ilona Spure.

Par notikušo sākts kriminālprocess, kurā tiks vērtēta ieslodzītā atbildība, kā arī dienesta pārbaude, kurā savukārt tiks vērtēta cietuma darbinieku rīcība.

Spure pastāstīja, ka uzbrukumu paveikušais cietumnieks Latvijas lielākajā ieslodzījuma vietā paralēli soda izciešanai arī strādājis, tāpēc viņam cietuma teritorijā bijušas brīvākas pārvietošanās iespējas. Patlaban IeVP skaidro uzbrukuma motīvus, taču norāda, ka šis gadījums ir ārkārtas situācija, jo tādi uzbrukumi notiek ļoti reti. Pēdējais bijis pirms vairākiem gadiem.

Tāpat Spure uzsvēra, ka konkrētais uzbrukums apliecina IeVP problēmas nodrošināt pilnvērtīgu ieslodzīto uzraudzību. Uzraudzības problēmas radījis nepietiekamais finansējums un darbinieku trūkums. Ņemot vērā minēto, IeVP kopā ar Centrālcietuma vadību meklēs iespējas, kā ar pašreizējiem resursiem nodrošināt ieslodzīto uzraudzību tā, lai cietuma darbinieki neciestu no ieslodzītajiem.

LETA

Citi šobrīd lasa

"Lec tagad!" instruktora sliktā angļu valoda noved nāvē pusaudzi 27
Ļaudis atvadās no Dziesmu un deju svētku virsdiriģenta Paula Kveldes 1
Tu neticēsi, ko šis ķīnietis izdarīja piecās minūtēs, lai dabūtu zelta stieni. Šodienas biedējošākie FOTO
Skatīt visus komentārus