Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Daugavpilī tūkstošiem cilvēku piedallās Lāčplēša dienas lāpu gājienā, pieminot Latvijas valsts armijas uzvaru pār Rietumkrievijas brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku.

Daugavpilī Lāčplēša dienas lāpu gājienā piedalās tūkstošiem cilvēku. FOTO 9

Novadu ziņas
2015. gada 11. novembrī 23:00 2015. gada 11. novembrī 23:00
Pieminot Latvijas valsts armijas uzvaru pār Rietumkrievijas brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku, šodien Daugavpilī tūkstošiem cilvēku piedalījās Lāčplēša dienas lāpu gājienā.

Vairākus kilometrus garajā lāpnešu kolonnā bija pārstāvēta gan Daugavpils, gan Daugavpils novada pašvaldība, pagasti, zemessargi, robežsargi, jaunsargi, policija, kultūras, pašvaldības un valsts iestādes, izglītības iestādes un studenti. Vieni no jaunākajiem lāpu gājiena dalībniekiem bija Daugavpils 24.pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi.

Lāpu gājiens norisinājās patriotisko latviešu dziesmu pavadībā, tā nodrošināšanai vairākās pilsētas vietās bija uzstādīti skaļruņi. Gājienā, kurš sākās pie Daugavpils Universitātes korpusa Parādes ielā 1 un virzījās pa Daugavas, Saules, Muzeja, Lāčplēša, Mihoelsa un Rīgas ielu līdz Vienības laukumam, piedalījās dažāda vecuma un tautību cilvēki, bija arī vecāki ar bērniem ratiņos, taču pamatā lāpneši bija gados jauni cilvēki.

Lāpu gājiens noslēdzās Vienības laukumā, kur no lāpām un svecītēm tika izveidota izgaismota Latvijas kontūra, klātesošos uzrunāja Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis (Latgales parija) un Daugavpils Zemessardzes 34.artilērijas bataljona komandieris pulkvežleitnants Gunārs Vizulis.

Lāpu gājiens noslēdzās Vienības laukumā, kur no lāpām un svecītēm tika izveidota izgaismota Latvijas kontūra.

Runātāji uzsvēra, ka neatkarība Latvijai netika dota vienkārši tāpat, tā bija jāizcīna ar asinīm. Neatkarības cīnītājiem tajās tālajās dienās bija nepieciešama liela varonība, lai mēs šodien varētu baudīt brīvību. Tādēļ viens no mūsu šodienas uzdevumiem ir saglabāt brīvības cīnītāju ideālus un vērtības un nosargāt Latvijas neatkarību.

Papildinot svētku noskaņu, Lāčplēša dienas pasākumus Vienības laukumā turpināja grupas "Baltie lāči" koncerts.

Bez jau minētā lāpu gājiena un koncerta šodien Daugavpilī notika arī citi Lāčplēša dienai veltīti pasākumi. Plkst.10 tos ievadīja ziedu nolikšana karavīru kapos un piemiņas vietās, kam plkst.12 sekoja piemiņas brīdis Latvijas armijas karavīru brāļu kapos. Plkst.13.30 Pulkveža Frīdriha Brieža skvērā notika svinīgs pasākums ar Pašvaldības policijas, Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Zemessardzes 34.artilērijas bataljona un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvju piedalīšanos. Pēc pasākuma tā dalībnieki pa Rīgas ielu devās uz Svēta Pētera baznīcu, kur notika Lāčplēša dienai veltīts dievkalpojums.

LETA/Foto: Ivars Soikāns/LETA

Citi šobrīd lasa

Tur sapņo nokļūt ikviens vīrietis! Ieskats “Victoria's Secret” modeļu ģērbtuvēs 29
Ātrās palīdzības dienests Austrālijā dalās sirdi plosošā stāstā par pacientes pēdējo vēlēšanos 7
Kas tur labs, un kādas ir cenas? Fotoreportāža no Centrāltirgus rudenī 7
Skatīt visus komentārus