Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Atvadīties no izcilās kostīmu mākslinieces Večellas Varslavānes daudz Latvijas kultūras ļaužu. Bērēs spēlēja Raimonds Pauls, bet dziedāja Dita Lūriņa.

Kultūras ļaužu zieds atvadās no izcilās Večellas Varslavānes. FOTO 16

Kultūra
2015. gada 13. novembrī 16:54 2015. gada 13. novembrī 16:54
Rīgas Krematorijas Lielajā zālē piektdien, 13. novembrī pulksten 13 Latvijas kultūras ļaudis atvadījās no 85 gadu vecumā mūžībā aizgājušās kino un teātra kostīmu mākslinieces Večellas Varslavānes.

Atvadīties no Večellas ieradās ļoti daudz izcilāko Latvijas aktieru, mūziķu un kino saimes ļaužu. Pēdējo godu atdot ieradās gan Maestro Raimonds Pauls ar ģimeni, gan Jaunā Rīgas teātra aktieri ar režisoru Alvi Hermani priekšgalā. Tāpat bērinieku vidū bija dzejnieks Jānis Peters, aktrises Lilita Ozoliņa, Ausma Ziedone-Kantāne, kinorežisors Jānis Streičs, Katrīna Pasternaka, Latvijas Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis un daudzi citi. Atvadās no Večellas spēlēja Maestro, bet dziedāja aktrise Dita Lūriņa.

Večella bijusi kostīmu māksliniece neskaitāmām filmām un teātra izrādēm. Viņa radījusi tērpus aktieriem filmās "Teātris", "Fotogrāfija ar sievieti un mežakuili", kā arī daudzu citu filmu varoņiem.

Savukārt teātrī Varslavāne veidojusi tērpus režisora Alvja Hermaņa iestudējumam "Vilkumuižas jaunkundzes", Kārļa Auškāpa iestudētajai izrādei "Visi koki Dieva doti" un citām izrādēm, bet no 2005.gada viņa tērpus veidoja piecām Indras Rogas izrādēm Latvijas Nacionālajā teātrī.

Par veidotajiem kostīmiem filmās "Fotogrāfija ar sievieti un mežakuili", "Teātris", "Aveņu vīns" un "Viktorija" Varslavāne saņēma "Lielā Kristapa" balvas, bet 2014. gadā viņa saņēma "Spēlmaņu nakts" balvu par mūža ieguldījumu teātra mākslā.

Nacionālā teātra direktora padomniece repertuāra jautājumos Ieva Struka savulaik vēstīja, ka Varslavāne ir leģenda, ne tikai pateicoties savam stilam, gaumes izjūtai vai profesionalitātei, bet arī krāšņajai personībai, sievišķīgajam šarmam un humora izjūtai. Varslavāne sākumā pabeidza juristus un tikai tad tērpu modelētājus Mākslas Akadēmijā. Viņa bija viena no tām māksliniecēm, kas pelēkajā padomju vidē radīja un rādīja dzīves krāsainību – brīvu lidojumu dzīvē un savos darbos.

Kasjauns.lv / Foto: Mārtiņš Ziders, Evija Trifanova (LETA)

Citi šobrīd lasa

Par likumīgu autostāvvietas izmantošanu pie Mēbeļu nama Vladimiram izraksta sodu - 500 eiro 28
Pazudušo Beksteru meklēja Igaunijā, bet viņš atradās Valmierā 2
Bijušajam Porziņģa komandas biedram Derikam Rouzam mērs ir pilns. 29 gados grib beigt basketbolista karjeru 5
Skatīt visus komentārus