Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Raimonds Bergmanis šodien pie Francijas vēstniecības ēkas, kur cilvēki dodas pieminēt Parīzes teroraktu nevainīgos upurus.

Aizsardzības ministrs: "Latvijā cilvēki var justies droši, terorisma draudu nav" 200

Sabiedrība
2015. gada 14. novembrī 13:45 2015. gada 14. novembrī 13:45
Cilvēki Latvijā var justies droši, jo patlaban nav nekāda apdraudējuma indikācijas, šodien pie Francijas vēstniecības žurnālistiem sacīja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS).

Bergmanis pusdienlaikā pie Francijas vēstniecības nolika ziedus un tikās ar Francijas vēstnieku Latvijā Stefanu Viskonti. Pēc tikšanās ar vēstnieku Bergmanis žurnālistiem atzina, ka notikušais terorakts Parīzē ietekmē ikvienu cilvēku uz pasaules.

"Mums ir jāparāda, ka esam vienoti un spējam tam visam pretoties. Tikai vienotībā un kopīgā cīņā varam parādīt, ka nebaidāmies," uzsvēra ministrs.

Vaicāts, kā bija iespējams apiet drošības pasākumus, kas tika ieviesti pēc iepriekš notikušā slaktiņa žurnāla "Charlie Hebdo" redakcijā Parīzē, Bergmanis atzina, ka jau pēc šī slaktiņa drošības iestādes pētīja un analizēja notikušo, taču pēc drošības paaugstināšanas, tomēr tika "atrastas iespējas drošības sistēmu apiet".

"Par to ir jādomā ne tikai Francijā, bet visā pasaulē. Drošības dienesti strādā, tāpēc arī šodien Latvijā apspriedīsim, kā varēsim iesaistīties papildu drošības pasākumu īstenošanā," teica aizsardzības ministrs.

Bergmanis arī informēja, ka ar Francijas vēstnieku vienojušies, kā valstis turpmāk koordinēs savus drošības dienestus. "Sadarbība ir aktīva un ceram iegūt vairāk informācijas par notikušo, kur bija kļūdas, jo uzreiz pēc terorakta nevar izdarīt secinājumus. Ir jāveic analīze," uzsvēra Bergmanis.

Tāpat aizsardzības ministrs pauda pārliecību, ka drošība Latvijā tiek garantēta un tiek darīts viss, lai to nostiprinātu. "Mūsu bruņotie spēki ir instruēti. Nacionālo bruņoto spēku komandieris ir paziņojis, ka ir pieņemti visi vajadzīgie drošības mēri. Ir izdarīts viss, kas mums ir jāizdara. Cilvēki var justies droši Latvijā, jo nav nekāda apdraudējuma indikācijas," uzsvēra Bergmanis.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Skarbā romantika Abavas pakalnos. Ciemos pie Latvijas lielākajiem vīndariem Mārtiņa un Lienes Barkāniem
Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Skolā Krievijā atrod tualeti, ko drīkst lietot tikai "izredzētie" bērni 21
Skatīt visus komentārus