Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pirmdien plkst.13 klusuma brīdī pieminēsim terora akta upurus, apliecinot līdzjūtību un solidaritāti Francijas tautai un citu valstu bojāgājušo tuviniekiem un tautām.

Būsim vienoti skumjās. Pirmdien Latvijā - oficiālā sēru diena 61

Sabiedrība
2015. gada 15. novembrī 14:37 2015. gada 15. novembrī 14:37
Saistībā ar 13.novembra traģiskajiem notikumiem Francijas galvaspilsētā Parīzē, pirmdien, 16.novembrī, visā Latvijā izsludinās oficiālo sēru dienu un klusuma brīdi plkst.13 kopā ar visām Eiropas valstīm, informēja Valsts kancelejā.

Šajā dienā Latvijas iedzīvotāji aicināti karogus izkārt sēru noformējumā un plkst.13 klusuma brīdī pieminēt terora akta upurus, apliecinot līdzjūtību un solidaritāti Francijas tautai un citu valstu bojāgājušo tuviniekiem un tautām.

"Eiropa ir piedzīvojusi vienu no lielākajā traģēdijām tās vēsturē, tāpēc šajā skumjajā brīdī mums visai Eiropai jābūt vienotai un vienoti jāaizstāv savas vērtības un pamattiesības. Aicinu visus Latvijas iedzīvotājus kopīgi aizlūgt un pieminēt Parīzes terora akta upurus. Būsim stipri un vienoti Eiropas skumjās," līdzjūtību izsaka Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

LETA jau vēstīja, ka sestdienas vakarā arī Eiropas valstu un valdību vadītāji, kā arī Eiropas Savienības institūciju vadītāji kopīgā paziņojumā nosodīja teroristus uzbrukumus Parīzei un aicināja visas Eiropas valstis vienoties kopīgā piemiņas un klusuma brīdī. "Mēs, eiropieši, atcerēsimies 2015.gada 13.novembri kā Eiropas sēru dienu. Visi eiropieši tiek aicināti pieminēt upurus ar klusuma brīdi pirmdien, 16.novembrī, plkst.12 Centrāleiropas laiks (CET)," teikts paziņojumā.

Lēmums izsludināt Latvijā sēru dienu tiks pieņemts pirmdien, 16.novembrī, Ministru kabineta ārkārtas sēdē.

Jau ziņots, ka koordinētās apšaudēs un sprādzienos Parīzē piektdienas vakarā nogalināti vismaz 129, bet slimnīcās nogādāti 300 ievainotie, vēsta Francijas mediji. Uzbrukumi notikuši vairākās sabiedriskās Parīzes vietās.

Atbildību par terora aktiem uzņēmies teroristiskais grupējums "Islāma valsts".

Teroraktos bojāgājušo cilvēku vidū ir Vācijas, Lielbritānijas, Beļģijas un vairāku citu valstu pilsoņi, ziņo mediji.

LETA/ Foto: Edijs Pālens/ LETA

Citi šobrīd lasa

Rīdzinieks Deniss nopircis dzīvokli, kas trīc no trolejbusiem. Neko darīt īsti nevar 11
Bērniem NAV jāpiesaka mazie brāļi vai māsas. Psihoterapeite: "Neuzkraujiet vecākajiem bērniem savus pienākumus!" 4
"Spēlmaņu naktī" triumfē Briķe un Jakovels un režisors Zemļanskis ar "Precībām"
Skatīt visus komentārus