Ja iedarbinātu NATO 5.pantu, Latvijas karavīri dotos palīgā Francijai 2

Politika
2015. gada 16. novembrī 07:39 2015. gada 16. novembrī 07:39
Ja saistībā ar Parīzē notikušajiem teroraktiem tiktu iedarbināts NATO 5.pants, Latvijas karavīri dotos palīgā Francijai, svētdien intervijā TV 3 raidījumam "Nekā personīga" sacīja valdības vadītāja Laimdota Straujuma.

Viņa uzsvēra, ka šāda palīdzības sniegšana Francijai noteikti būtu iespēju robežās.

Francija nav lūgusi NATO iedarbināt 5.pantu, kas paredz, ka uzbrukums vienam NATO loceklim nozīmē uzbrukumu visām dalībvalstīm.

Atbildību par uzbrukumiem, kas notika sešās vietās Parīzē, atbildību uzņēmās džihādistu grupējums "Islāma valsts". Uzbrukumos gāja bojā septiņi teroristi, no kuriem seši uzspridzinājās paši. Molēns sacīja, ka uzbrukumā koncertzālē "Batacalan", saņemot apmēram simt cilvēkus par ķīlniekiem, uzbrucēji minēja Sīriju un Irāku. Koncertzālē teroraktā upuru skaits sasniedzis 89 cilvēkus, teica prokurors. Viņš norādīja, ka sākotnējā informācija liecina, ka trīs teroristu komandas koordinēja uzbrukumus Francijas galvaspilsētā.

Saskaņa ar ĀM rīcībā esošo informāciju, teroraktos Latvijas valstspiederīgie nav cietuši.

Tāpat aģentūra BNS ziņoja, ka teroraktos Francijas galvaspilsētā Parīzē piektdienas vakarā un sestdienas naktī nogalināti vairāk nekā 100 cilvēku un apmēram 200 ievainoti. Atbildību par teroraktiem uzņēmusies organizācija "Islāma valsts".

BNS

Citi šobrīd lasa

Pie Latvijas robežas trako prātu izkūkojuši igauņi 17
NMPD direktore atklāj biedējošu patiesību, kāpēc cilvēki tik bieži zvana "ātrajiem" 66
Bijušo NBA basketbolistu vaino 9 gadus veca puisēna nāvē 1
Pievienot komentāru