Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Kopējās Salu tilta pirmās kārtas renovācijas izmaksas ir 12,38 miljoni eiro.

Uz Salu tilta atjaunota satiksme visās sešās braukšanas joslās. FOTO 6

Runā Rīga
2015. gada 17. novembrī 16:40 2015. gada 17. novembrī 16:40
Otrdien, 17. novembrī, uz rekonstruētā Salu tilta tika atjaunota transportlīdzekļu satiksme visās sešās braukšanas joslās, noņemot pēdējos ierobežojumus. Savukārt tilta pārbūves pirmās kārtas būvdarbi pilnībā tiks pabeigti līdz šā gada beigām. Par to šodien pārliecinājās Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, apmeklējot atjaunoto Salu tiltu.

“Šogad mēs remontējām tieši tiltu, kas pilnvērtīgi ne reizi netika darīts kopš tilta uzbūvēšanas. Tagad priekšā jauns etaps – atjaunosim visus viaduktus un nobrauktuves Daugavas abās pusēs, ” norāda N. Ušakovs.

Tilta rekonstrukcija tika uzsākti pagājušā gada vasarā. Būvnieki šajā laikā strādāja bez tehniskā pārtraukuma, pilnībā atjaunojot brauktuves segumu Salu tiltam un tiltam pār Mazo Daugavu. Sakārtota lietus ūdens novades sistēma, pilnībā nomainītas tilta margas, izbūvētas deformācijas šuves, uzstādīts LED apgaismojums gan uz tilta, gan gājēju tunelī, tāpat atjaunoti tilta balsti.

Gada sākumā zem tilta balstiem atklāja nepilnības, kuras radušās jau Salu tilta sākotnējās būvniecības laikā. Būvnieki, veicot aku remontu netālu no pārejas plātnēm, konstatēja izskalojumus. Veicot objekta apsekošanu, atklājās, ka zem visām pārejas plātnēm ir nosēdusies grunts. Pilnīgai situācijas izzināšanai tika veikta videoinspekcija, kas parādīja, ka tukšumi zem pārejas plātnēm ir visa tilta platumā.

Salu tilta renovācijas projektā sākotnēji nebija paredzēts veikt tilta pārejas plātņu nomaiņu vai remontu, līdz ar to darbi sākotnēji iekavējās. Ņemot vērā labvēlīgos laika apstākļus un būvdarbu grafiku, būvnieki tomēr spējuši darbus pat paveikt pirms noteiktā termiņa.

Līdz šā gada beigām vēl tiks veikti būvdarbi gājēju tuneļos, atjaunojot segumu un nomainot norobežojošos ietvju betona blokus. Tāpat tiks izbūvēta nobrauktuve, kura būs paredzēta māmiņām ar bērnu ratiem, cilvēkiem ar kustību traucējumiem un velobraucējiem.

Kopējās Salu tilta pirmās kārtas renovācijas izmaksas ir 12,38 miljoni eiro.

Salu tilts būvēts no 1968. līdz 1976. gadam, un kopš tā laika būtiski remontdarbi tiltam netika veikti. Betona apmetums un seguma virskārta bija nokalpojusi, gājēju tunelim vairs nebija apgaismojuma, arī deformācijas šuves nepildīja savas funkcijas.

 Sadarbībā ar Rīgas pašvalību

Regīna Zommere / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

FOTOREPORTĀŽA: Latvijas labākie skatuves mākslinieki ierodas uz “Spēlmaņu nakts” ceremoniju 32
Porziņģis nākamnedēļ viesosies slavenajā Džimija Falona šovā 5
Skolā piekautais policists drīkstējis lietot šaujamieroci, taču to nav darījis 91
Skatīt visus komentārus