Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Vējonis: "Daudzās vajāšanas un kari mūsu zemi un tautu ir liekuši un lauzuši. Cauri gadu simtiem mūsu zeme ir nemitīgi tikusi apdraudēta. Tomēr mūsu tēvi un vectēvi apzinājās brīvības un neatkarības nozīmi. Viņi to izcīnīja un nosargāja ar kaujām, smagām ciešanām, izlietām asarām un asinīm. Tā bija cena, lai mēs varētu dzīvot brīvā valstī."

Vējonis: "Vienmēr jābūt modriem un gataviem aizstāvēt mūsu neatkarību un vērtības" 71

Sabiedrība
2015. gada 18. novembrī 16:38 2015. gada 18. novembrī 16:38
Pēdējo dienu asiņainie notikumi pasaulē vēlreiz pierāda to, ka vienmēr jābūt modriem un gataviem aizstāvēt mūsu neatkarību, vērtības un cilvēkus, Latvijas Republikas proklamēšanas dienā 18.novembrī 11.novembra krastmalā pirms Nacionālo bruņoto spēku (NBS) militārās parādes, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Prezidents norādīja, ka šodien, kad svinam 18.novembri un atceramies dienu, kad tika proklamēta Latvijas Republika, mēs esam aicināti palikt uzticīgi tām vērtībām, ko mūsu tēvi mums ir atstājuši mantojumā. Tā ir mūsu zeme – Latvija, mūsu kultūra un valoda.

"Daudzās vajāšanas un kari mūsu zemi un tautu ir liekuši un lauzuši. Cauri gadu simtiem mūsu zeme ir nemitīgi tikusi apdraudēta. Tomēr mūsu tēvi un vectēvi apzinājās brīvības un neatkarības nozīmi. Viņi to izcīnīja un nosargāja ar kaujām, smagām ciešanām, izlietām asarām un asinīm. Tā bija cena, lai mēs varētu dzīvot brīvā valstī," sacīja Vējonis.

Prezidents uzsvēra, ka šodien Latvija un tās NBS ir spēruši lielu soli, iekļaujoties Eiropas Savienībā un NATO aliansē. "Mēs apzināmies, ka savas valsts neatkarību nevar nosargāt bez stipriem, moderniem un kaujas spējīgiem bruņotajiem un drošības spēkiem, kas gatavi stāvēt tēvijas sardzē ne tikai par valsts sauszemes robežām, jūras un gaisa telpu, bet par katru pilsētu un novadu, ģimeni un nacionālajām vērtībām," teica prezidents.

Viņš uzsvēra, ka pēdējos gados mūsu reģionā bija jāpiedzīvo lieli drošības izaicinājumi. "Novembra dienu asiņainie un traģiskie notikumi Francijā, Kenijā, Libānā, Turcijā atgādina par terorisma apdraudējumu, kam pakļauti nevainīgi cilvēki. Arī mums kaimiņos, Ukrainā, nācies pieredzēt, ka ar militāras agresijas līdzekļiem tiek apdraudētas neatkarīgas valsts robežas un Eiropas stabilitāte. Tas vēlreiz pierāda, ka mums vienmēr jābūt modriem un gataviem aizstāvēt mūsu neatkarību, vērtības un cilvēkus," sacīja Valsts prezidents.

"Atcerēsimies, ka šodien mēs vairs neesam vieni - esam saņēmuši lielu atbalstu no mūsu sabiedrotajiem militārajā jomā. Vienlaikus mūsu karavīri daudzās militārajās mācībās un starptautiskās militārās operācijās ir pierādījuši, ka ir gatavi būt nomodā ne tikai par savu valsti, bet par ikvienas NATO alianses dalībvalsts drošību un neatkarību. To apliecina un atzinīgi novērtē mūsu sabiedrotie," NBS parādē, uzrunājot klātesošos, sacīja Vējonis.

Prezidents pauda gandarījumu un lepnumu par katra karavīra stāju un profesionalitāti, par teicamām kaujas spējām un uzkrāto pieredzi. "Šodienas militārā parāde ir apliecinājums tam, ka mūsu rindās ir daudz cilvēku, kuri ir gatavi – ja būs nepieciešams - ar ieročiem rokās aizstāvēt savu dzimteni Latviju. Paldies jums, karavīri, zemessargi, robežsargi, policisti! Paldies par jūsu nesavtīgo darbu, lai mēs varētu dzīvot drošībā. Vēlos arī teikt paldies jūsu vecākiem, kuri ir uzaudzinājuši tik daudz apņēmīgu, drosmīgu un patriotisku dēlu un meitu! Būsim stipri, lepni un vienoti mīlestībā un ticībā savas valsts nākotnei!" sacīja Vējonis.

Trešdien visā Latvijā ar dažādiem pasākumiem tiek atzīmēta Latvijas Republikas proklamēšanas 97.gadadiena.


BNS/Foto: Ieva Čīka/LETA, Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Kristapa Porziņģa brālis panācis savu? Viņu tagad Ņujorkā uztver daudz nopietnāk 14
"Tas bija traki..." Norvēģus izbiedē un arī sajūsmina iespaidīga dabas parādība 5
Latviju dzimšanas dienā sveic arī tautiete ar varenāko bisti - Vika no Kuldīgas 44
Skatīt visus komentārus