Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Rakstniekam Mārim Bērziņam balvu pasniedza svinīgā ceremonijā Lietuvas lielhercogu pilī Viļņā.

Māris Bērziņš par romānu "Svina garša" saņēmis Baltijas Asamblejas balvu literatūrā 3

Kultūra
2015. gada 20. novembrī 10:39 2015. gada 20. novembrī 10:39
Latviešu rakstnieks Māris Bērziņš ceturtdien, 19.novembrī, svinīgā ceremonijā Lietuvas lielhercogu pilī Viļņā saņēma Baltijas Asamblejas (BA) balvu literatūrā, kas piešķirta par romānu "Svina garša", informēja Saeimas Preses dienestā.

BA balvas literatūrā, mākslā un zinātnē, kā arī BA medaļas par nopelniem Baltijas valstu vienotības stiprināšanā un sadarbības veicināšanā pasniegtas BA 34.sesijas laikā.

Balva mākslā piešķirta lietuviešu diriģentam Modestam Pitrenam par radošajiem centieniem, kas stiprina Baltijas valstu kultūru mijiedarbību, uzstājoties koncertvietās un teātros Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Savukārt ar balvu zinātnē šogad pagodināta Eva Klarita Petai un Vello Petai no Igaunijas par monogrāfiju "Transitional and Retrospective Justice in the Baltic States".

Balvas laureātus vērtēja deviņi literatūras, mākslas un zinātnes eksperti no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas. Katras balvas apjoms ir 5000 eiro.

BA balva ir dibināta 1994.gadā, un to ieguvuši daudzi pazīstami kultūras, zinātnes un mākslas jomas darbinieki. Pagājušajā gadā balvu mākslā saņēma Jaunā Rīgas teātra režisors Alvis Hermanis par radošajiem sasniegumiem, uzvedot virkni izrāžu, jo īpaši par lugu "Oblomovs". Laureāts BA balvā literatūrā bija igauņu rakstnieks Pēters Sauters par noveli "Neatstāj mani vienu". Savukārt balvu zinātnē 2014.gadā piešķīra habilitētajam profesoram Jozam Vidam Gražulevičam no Lietuvas par augstiem sasniegumiem materiālķīmijā un inženierzinātnēs, kā arī par aktīvo sadarbību ar pārējo Baltijas valstu zinātniekiem izpētes projektu izstrādē un īstenošanā.

Tāpat svinīgā ceremonijā ceturtdien pasniedza BA medaļas par īpašiem nopelniem Baltijas valstu vienotības stiprināšanā un sadarbības veicināšanā.

BA medaļu pasniedza Saeimas deputātam Jurim Viļumam (LRA), kurš darbojas BA Izglītības, zinātnes un kultūras komitejā. Medaļu saņēma arī Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā direktors Jans Vidbergs, kā arī Zurabs Abašidze, Gruzijas, Ukrainas, Azerbaidžānas un Moldovas (GUAM) Parlamentārās Asamblejas Gruzijas delegācijas vadītājs.

Tāpat medaļas pasniedza Igaunijas Zinātņu akadēmijas profesoram, vienam no vadošajiem arheologiem Baltijā Valteram Langam un Tartu Universitātes lektorei Ilzei Zagorskai, kura ir grāmatas "Latviešu valoda igauņu studentiem. Mācību uzdevumu krājums" autore, kā arī Beniluksa parlamenta prezidentei Majai Detjēžai.

Medaļas saņēma arī Lietuvas Valsts patērētāju aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektors Felikss Petrausks, Lietuvas Lauksaimniecības kameras priekšsēdētājs Andriejus Stančiks un Lietuvas transporta un sakaru ministrs Rimants Sinkevičs.

LETA/ Foto: Saeimas administrācija

Citi šobrīd lasa

Fotoreportāža: kā tapa un cik izmaksāja Latvijas valsts svētku salūts? 24
Šorīt 55 gadu vecumā no smadzeņu vēža miris slavenais operdziedātājs Hvorostovskis 26
Robežsargi atvainojas Rīgas lidostas pasažieriem par vakar notikušo 4
Pievienot komentāru