Vecā cūkgaļa piegādāta sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem, tostarp uzņēmumam, kas nodrošina ēdināšanu Rīgas 54.vidusskolā.

PVD atklāj noliktavu ar vecu gaļu, kas piegādāta arī skolai Rīgā 16

Ziņas
2015. gada 20. novembrī 12:03
Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) SIA ""Delfa" piederošajā noliktavā - saldētavā Rīgā, Mellužu ielā 13-11, konstatējis lielu apjomu - aptuveni 10 tonnas pārmarķētus, kā arī neatbilstoši marķētus gaļas un zvejas produktus. Daļa no produktiem ir nederīgi lietošanai uzturā, jo tiem ir beidzies derīguma termiņš, informēja PVD pārstāve Ilze Meistere.

Neatbilstoši marķētie produkti pieder diviem uzņēmumiem- pašai SIA "Delfa" un SIA "Fris-L", kas no SIA "Delfa" nomā noliktavas telpas.

Pārbaudē konstatēta SIA "Fris-L" piederoša produkcija - aptuveni viena tonna saldēta putnu gaļa, laša filejas un cūkgaļa - pārmarķēta, proti, ražotāja oriģinālais marķējums aizstāts ar citu marķējumu.

Cūkgaļai, apmēram 300 kilogramiem, derīguma termiņš beidzies jau pirms diviem mēnešiem - 16.septembrī, taču, pārmarķējot produktu, tas patvaļīgi pagarināts līdz 2016. gada februārim. Kā noskaidrojās pārbaudē, cūkgaļu pārmarķējusi SIA "Agro Trans A", pēc tam to piegādājot "Fris-L".

Veicot izmeklēšanu, noskaidrojās, ka "Fris-L" veco cūkgaļu piegādājis dažādiem sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem, tostarp uzņēmumam, kas nodrošina ēdināšanu Rīgas 54.vidusskolā.

Nekavējoties veikta pārbaude arī tur, kā rezultātā no aprites izņemti 65 kilogrami saldētās gaļas, kuru ēdinātājs vēl nebija paspējis izmantot ēdienu gatavošanā. Arī citas "Fris-L" piederošās produkcijas izplatīšana, kas konstatēta pārbaudē noliktavā, ir apturēta.

PPVD uzdevis "Agro Trans A" atsaukt saldēto cūkgaļu no uzņēmumiem, kam tā piegādāta.

No apgrozības izņemta arī "Delfa" piederoša produkcija - 760 kilogrami saldētu zvejas produktu ar beigušos derīguma termiņu, kā arī uz laiku līdz apstākļu noskaidrošanai apturēta teju septiņu tonnu saldētu nemarķētu vai neatbilstoši marķētu zvejas produktu un 240 garneļu konservu izplatīšana.

Par konstatētajiem pārkāpumiem pret uzņēmumiem ierosinātas administratīvās lietas. Tās izmeklējot uzņēmumiem būs jāpierāda nemarķēto un pārmarķēto produktu izcelsme un derīgumu termiņu atbilstība ražotāju norādītajiem, kā arī jāiznīcina produkti, kuriem beidzies derīguma termiņš.

Sods par marķēšanas prasību pārkāpumiem juridiskām personām ir līdz 700 eiro vai, ja gada laikā kopš soda piemērošana, tiek pieļauti atkārtoti pārkāpumi līdz 4000 eiro.

PVD atgādina, ka pārtikas uzņēmēju pienākums ir nodrošināt pārtikas izsekojamību, proti, visos aprites posmos ir jāsaglabā pārtikas marķējums, iepakojums un pavaddokumenti, lai nepieciešamības gadījumos attiecīgo preci varētu atsaukt vai izņemt no aprites.

Par pārtikas produktu informāciju atbildīgais uzņēmējs nodrošina pārtikas produktu informācijas esamību un precizitāti saskaņā ar piemērojamiem tiesību aktiem.

Pārtikas apritē iesaistīti uzņēmēji nepārveido pārtikai pievienoto informāciju, ja šādas izmaiņas var maldināt galapatērētāju vai citādi mazināt patērētāju tiesību aizsardzības līmeni un mazināt galapatērētāju iespējas izdarīt apzinātu izvēli. Pārtikas uzņēmēji ir atbildīgi par jebkurām izmaiņām, ko tie veic pārtikai pievienotajā informācijā.

LETA / Foto:  PVD

Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Liepājniekus izbrīna pārsteidzošs atklājums: pie lidostas uzieti grāvji, kas atgādina lidmašīnu kontūras 18
  • Grūst Labklājības un Ekonomikas ministrijas ēkas: sienas sapuvušas, apmetums krīt uz galvas 34
  • Aina Poiša: "Sāpīgi redzēt: tu aizbrauc uz laukiem, un redzi - karš nav beidzies" 29