Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Jaunās eiro kolekcijas monētas aversā redzama gulta ar pieciem saldi aizmigušiem kaķiem - Muri, Ņuri, Inci, Minci un Punci. Savukārt monētas reversā attēloti šie paši kaķi ar ēdamrīkiem - bļodiņām un karotēm.

Latvijas Banka izlaiž kolekcijas monētu "Pasaku monēta I. Pieci kaķi" 12

Sabiedrība
2015. gada 23. novembrī 12:47 2015. gada 23. novembrī 12:47
Latvijas Banka rīt, 24.novembrī, izlaidīs piecu eiro sudraba kolekcijas monētu "Pasaku monēta I. Pieci kaķi", informēja Latvijas Bankā.

Šī ir pirmā kolekcijas monēta īpašā monētu sērijā, kas veltīta tautā iemīļotākajām un zīmīgākajām latviešu pasakām, šoreiz - pasakai par pieciem kaķiem, kura vēlāk iedvesmojusi literātus izmantot tās motīvus savos darbos.

Monētas grafisko dizainu veidojusi Anita Paegle un ģipša modeli - Jānis Strupulis. Monēta kalta Lietuvas kaltuvē "Lietuvos monetu kalykla".

Latvijas Bankā uzsvēra, ka māksliniece Paegle ir izcila bērnu grāmatu ilustratore un apliecinājums viņas īpašajam talantam atspoguļojās arī vienā no pēdējām lata sudraba piemiņas monētām - Latvijas Bankas gādātā raudzību dāvana "Šūpuļa monēta" ar Paegles miega vilcējas pelītes tēlu kļuva par "Latvijas gada monētu 2013".

Jaunās eiro kolekcijas monētas aversā redzama gulta ar pieciem saldi aizmigušiem kaķiem - Muri, Ņuri, Inci, Minci un Punci. Savukārt monētas reversā attēloti šie paši kaķi ar ēdamrīkiem - bļodiņām un karotēm.

"Latviešu tautas pasaka par pieciem kaķiem ir viena no tām, kuru vecāki pirms naktsmiera mēdz lasīt bērniem un kuru viņi atkal un atkal lūdz atkārtot. Pasakas galvenā doma - attapība, uzņēmība un čakls darbs ir labklājības pamatā," atzina Latvijas Bankā.

Kolekcijas monēta "Pasaku monēta I. Pieci kaķi" ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijā. Monētas maksimālā tirāža ir 10 000 eksemplāru.

Monētu no 24.novembra varēs iegādāties Latvijas Bankas kasēs K.Valdemāra ielā 1B, Rīgā, un Teātra ielā 3, Liepājā, un citās monētu tirdzniecības vietās - numismātikas salonos, grāmatu un suvenīru veikalos un juvelierveikalos. Monētas cena Latvijas Bankas kasēs būs 39 eiro.

LETA / Foto: Latvijas Banka

Citi šobrīd lasa

Skarbā romantika Abavas pakalnos. Ciemos pie Latvijas lielākajiem vīndariem Mārtiņa un Lienes Barkāniem
Jubilejas joki. Anekdotes par latviešiem un Latviju 23
Krāšņi tērpi, polonēze, izsoles... Aizvadīta vērienīgā Labdarības balle 28
Skatīt visus komentārus