Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Tiesā iesniegtas četras Zolitūdes traģēdijas civilprasības; katra par 70 miljonu eiro piedziņu 4

112
2015. gada 23. novembrī 21:48 2015. gada 23. novembrī 21:48
Tiesā iesniegtas četras Zolitūdes traģēdijas civilprasības no bojāgājušo tuviniekiem, norādīja advokāts Aldis Gobzems.

Divas prasības iesniegtas Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesā, viens pieteikums Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā un vēl viens - Rīgas rajona tiesā. Prasības iesniegtas par 70 miljonu eiro kompensācijas piedziņu.

Kā ziņots, prasības vērstas pret SIA "Maxima Latvija", SIA "Tineo" un SIA "Homburg Zolitude". Ar prasībām tiesā vērsās traģēdijā bojāgājušo ģimenes, tostarp "Maxima" darbinieces ģimene.

Rīt tiesā tiks iesniegtas vēl divas civilprasības.

"Tā kā kriminālprocesā cietušo ieskatā netiek noskaidroti visi vainīgie Zolitūdes traģēdijā, tiek celtas attiecīga satura prasības civilajās tiesvedībās pret "Maxima", "Homburg", "Tineo"," iepriekš skaidroja advokāts.

Kā ziņots, patlaban dažādās Latvijas tiesās patlaban tiek skatītas 13 ar Zolitūdes traģēdiju tieši saistītas civillietas un kopējā prasību summa tajās pārsniedz 635 miljonus eiro, liecina aģentūras LETA apkopotā informācija. Ar civilprasībām tiesā vērsušies nelaimē cietušie, kā arī bojāgājušo tuvinieki, tostarp bojā gājušo ugunsdzēsēju ģimenes. Vairākas līdzīgas prasības tikušas apvienotas.

Atbildētāju statusā pārsvarā dominē "Maxima Latvija", "Homburg Zolitude" un "Tineo", taču prasības tiek uzturētas arī pret valsti, arhitektu biroju "Kubs", SIA "Re&Re", Rīgas domi un SIA "HND Grupa". Vairākās civillietās prasības daļā pret šiem atbildētājiem tikušas izbeigtas.

Jau ziņots, ka 2013.gada 21.novembrī Zolitūdē, iebrūkot lielveikala "Maxima" jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, tostarp arī ugunsdzēsēji glābēji. Šī traģēdija kļuva par lielāko Latvijas jauno laiku vēsturē.

Kādi secinājumi izdarīti un kas mainījies divos gados pēc notikušās nelaimes

LETA

Citi šobrīd lasa

Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Jubilejas joki. Anekdotes par latviešiem un Latviju 27
Prominences, sportisti, inteliģence... Kas šogad apmeklēja svinīgo svētku koncertu? 39
Skatīt visus komentārus