Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Brīvpusdienas 2016.gadā varētu tikt apmaksātas ap 1112 izglītojamiem, izlietojot šim mērķim 253 000 eiro.

No 1.janvāra trūcīgo un maznodrošināto ģimeņu bērni Rīgas skolās saņems brīvpusdienas

Runā Rīga
2015. gada 24. novembrī 16:05 2015. gada 24. novembrī 16:05
Lai trūcīgo un maznodrošināto ģimeņu bērni no 5. līdz 12.klasei, kuri mācās Rīgas skolās, varētu regulāri saņemt pusdienas, no nākamā gada 1.janvāra tiks ieviests jauns pabalsta veids - brīvpusdienas. Pakalpojuma sniegšana tiks nodrošināta, izmantojot skolēna e-talonu.

Šāda pabalsta ieviešanu paredz otrdien, 24.novembrī, Rīgas domē pieņemtie saistošie noteikumi „ Par kārtību, kādā Rīgas pilsētas pašvaldība piešķir mantisko pabalstu – Rīgas pilsētas pašvaldības apmaksātas pusdienas izglītojamajiem”. Noteikumi vēl būs jāizvērtē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā. Paredzēts, ka tie stāsies spēkā 2016.gada 1.janvārī.

„Līdz šim trūcīgo un maznodrošināto ģimeņu bērniem nebija iespējas nodrošināt brīvpusdienas tā, lai viņu klasesbiedri par to neuzzinātu. Ieviešot iespēju maksāt ēdnīcās ar skolēnu e-talonu, neviens nezinās, kas bērnam e-talonā ieskaitījis naudu - vecāki vai pašvaldība. Bērni no trūcīgajām vai maznodrošinātajām ģimenēm varēs pusdienot par brīvu un pavisam diskrēti,” uzsver Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Olga Veidiņa.

Rīgas pašvaldības apmaksātās pusdienas varēs saņemt skolēni, kuri apgūst vispārējās pamatizglītības vai vispārējās vidējās izglītības programmu pašvaldības vispārējās izglītības iestādē, kuru pamata dzīvesvieta ir deklarēta Rīgas administratīvajā teritorijā un kuru ģimene atzīta par trūcīgu vai maznodrošinātu. Lai tiktu piešķirtas brīvpusdienas, skolēna likumiskajiem pārstāvjiem būs jāvēršas ar iesniegumu Rīgas Sociālajā dienestā.

Pēc Rīgas domes Labklājības departamenta rīcībā esošās informācijas, brīvpusdienas 2016.gadā varētu tikt apmaksātas ap 1112 izglītojamiem, izlietojot šim mērķim  253 000 eiro. Pabalsta izmaksas nodrošināšanai paredzētie finanšu līdzekļi tiek plānoti 2016.gada budžeta projektā no programmas „Sociālie pabalsti Rīgas pilsētas iedzīvotājiem”. Patlaban brīvpusdienas tiek nodrošinātas visiem skolēniem no 1. līdz 4.klasei, bet pašvaldība plāno jau nākamajā mācību gadā, sākot no 1. septembra, nodrošināt brīvpusdienas visiem skolēniem līdz 9.klasei.

Sistēma darbosies, izmantojot skolēna e-talonu. Visās skolu ēdnīcās no 1.janvāra tiks uzstādīti validatori, lielākajās skolās – vairāki. Norēķini par bezmaksas pusdienām tiks veikti ar e-kartes palīdzību. Tas dos pašvaldībai iespēju pilnībā kontrolēt sistēmu un maksāt tikai par to, kas reāli patērēts. Tāpat skolēnu vecākiem būs iespēja pārliecināties, ka bērni tiek pie veselīga ēdiena un pusdienu naudu neiztērē neveselīgos našķos.

Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Regīna Zommere / Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Dziednieks Pēteris alkoholiķus ārstē, neaizliedzot viņiem dzert 13
Krāšņs salūts, prominences satiekas koncertā un izgaismotā Rīga. Aizvadīto svētku kopsavilkums fotogrāfijās 15
Šī mežonīgā ģimene nesūta savus 7 bērnus skolā, ļauj viņiem visu un par rezultātu priecājas 33
Pievienot komentāru