Lai gan papildu nauda jeb vairāk par solītajiem 10 miljoniem eiro mediķu algu pieaugumam nav saņemti, arodbiedrība tomēr izlēmusi nestreikot.

Mediķi un Veselības ministrija panāk vienošanos, streiku nerīkos 4

Sabiedrība
2015. gada 25. novembrī 15:40 2015. gada 25. novembrī 15:40
Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) panākusi vienošanos ar Veselības ministriju (VM) un tomēr nestreikos.

Kā šodien pēc teju divu stundu ilgām pirmsstreika sarunām žurnālistiem sacīja LVSADA vadītājs Valdis Keris, lai gan papildu nauda jeb vairāk par solītajiem 10 miljoniem eiro mediķu algu pieaugumam nav saņemti, arodbiedrība tomēr izlēmusi nestreikot.

Kā norādīja veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS), ministrija kopā ar mediķu arodbiedrību veidos darba grupu, kura strādās pie tā, lai nākamgad atrastu papildu līdzekļus algu pieaugumam. Proti, uz 2016.gada vidu, kad parasti notiek budžeta grozījumi, komisijai jānāk klajā ar skaidru plānu par līdzekļu pieaugumu mediķu algām.

Kā sacīja Keris, mediķu arodbiedrība neplāno atteikties no uzstādījuma mediķu algas nākamgad paaugstināt par 10%, kam nepieciešami 22 miljoni eiro. Līdz ar to arodbiedrība kopā ar ministriju strādās, lai nākamā gada budžetā atrastu nepieciešamos līdzekļus.

Vaicāti, kuru no VM piedāvātajiem modeļiem, kā sadalīt šobrīd piešķirtos 10 miljonus eiro mediķu algu palielinājumam, izvēlējusies arodbiedrība, Keris sacīja, ka arī pie šī jautājuma tiks strādāts daba grupā, proti, arodbiedrība nav izvēlējusies nevienu no piedāvātajiem modeļiem.

LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA 

Citi šobrīd lasa

"Mūsu zeme, Latvija!" Dāvis Bertāns gaumīgi paziņo, ka spēlēs izlasē 8
8 svarīgas lietas, ja vēlies tikt vaļā no apaļīga vēderiņa
"Viņš lūdza apskāvienu un izglāba man dzīvību!" Pašnāvniece pateicas savam glābējam 6
Skatīt visus komentārus