Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Trīs gadiem noteiktais budžeta ietvars ļaus pašvaldībai paredzamāk plānot lielus, finansiāli ietilpīgus Rīgas attīstībai nozīmīgus projektus.

Rīgas dome noteiks budžeta ietvaru trim gadiem, turpmāk plānojot budžetu bez deficīta 2

Runā Rīga
2015. gada 25. novembrī 17:58 2015. gada 25. novembrī 17:58
Lemjot par pilsētas budžetu 2016.gadam, Rīgas dome šogad apstiprinās arī budžeta ietvaru nākamajiem trim gadiem. To šodien lēma Finanšu un administrācijas lietu komitejas deputāti.

Pašvaldība šim laika periodam plāno līdzsvarotu un stabilu budžeta attīstību. Minimālais naudas līdzekļu atlikums uz katra nākamā gada sākumu tiek noteikts ne mazāk kā 15 miljonu eiro apmērā.

Trīs gadiem noteiktais budžeta ietvars ļaus pašvaldībai paredzamāk plānot lielus, finansiāli ietilpīgus Rīgas attīstībai nozīmīgus projektus.

2016.gadā pašvaldība plāno pamatbudžeta  ieņēmumus 791,5 milj.eiro, 2017.gadā – 807,5 milj.eiro, 2018.gadā – 823,3 milj. eiro. Nākamo gadu aprēķini balstīti uz prognozi, ka iedzīvotāju ienākuma nodoklī (IIN) iekasētā summa 2017.gadā pieaugs  2,5% apmērā un arī 2018.gadā 2,5% apmērā, kas atbilst vidējai IIN dinamikai pēckrīzes periodā.

Tiek plānots, ka 2016.gadā budžets būs ar nelielu deficītu, turpmākajos gados – bez deficīta.

Rīgas domes Finanšu departaments savā atzinumā norāda, ka tomēr pastāv zināma nenoteiktība turpmākajos valsts ekonomiskās attīstības scenārijos, kā arī tajā, ka valsts nemitīgi maina pašvaldību budžetus ietekmējošos nodokļus.

Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Regīna Zommere / Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Jubilejas joki. Anekdotes par latviešiem un Latviju 27
Prominences, sportisti, inteliģence... Kas šogad apmeklēja svinīgo svētku koncertu? 34
Pievienot komentāru