Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pirms mēneša Garkalnē avārijā cietušie jaunie riteņbraucēji neatmetīs ar roku velosportam un pēc atveseļošanās atkal domā nodarboties ar riteņbraukšanu. Vissmagāk cietušais Dmitrijs gan vēl ārstējas slimnīcā, bet cer līdz Ziemassvētkiem no tās izrakstīties.

Garkalnē vissmagāk cietušais riteņbraucējs Dmitrijs joprojām domā par velosportu 22

Sabiedrība
2015. gada 26. novembrī 07:13 2015. gada 26. novembrī 07:13
Garkalnē 26. oktobrī ceļu satiksmes negadījumā Garkalnē vissmagāk cietušais 12 gadus vecais riteņbraucējs Dmitrijs Ivanovs vēl ārstējas Bērnu slimnīcā, bet jau līdz Ziemassvētkiem cer no tās izrakstīties un kopā ar biedriem doties uz rehabilitāciju.

Notikusī avārija zēniem nav likusi atmest ar roku riteņbraukšanai, un viņi ir pilni apņēmības turpināt nodarboties ar velosportu, arī Dmitrijs.

Kasjauns.lv jau rakstīja, ka 26. oktobrī uz Vidzemes šosejas Garkalnē, Polijas pilsoņa Mihala Jablonska vadītai kravas automašīnai „Scania” saduroties ar vieglo automašīnu „Opel Vectra”, tā ietriecās vairākos riteņbraucējos, kuri bija devušies treniņa braucienā. Vieglā automašīna bija pavadošā automašīna Rīgas Riteņbraukšanas skolas riteņbraucēju grupai. Aiz tās aizvējā brauca 12 gadus vecais Dmitrijs Ivanovs, kurš cieta vissmagāk. Kopumā negadījumā cieta 11 riteņbraucēji.

Cietušie zēni domā arī turpmāk nodarboties ar velosportu

Dmitrijs guva smagus ievainojumus un nonāca Bērnu slimnīcas reanimācijā, viņam tika veikta ilgstoša operācija. Tagad viņš joprojām atrodas slimnīcā, bet jau atlabst. Viņš, izmantojot datoru, seko līdzi mācībām un cer līdz Ziemassvētkiem no slimnīcas jau izrakstīties, Kasjauns.lv teica Rīgas Riteņbraukšanas skolas direktora vietnieks administratīvi saimnieciskajā darbā Pēteris Griķītis.

Pēc avārijas slimnīcā nonāca vēl septiņi jaunie riteņbraucēji, kuri nu no slimnīcas izrakstīti. Tomēr bērniem vēl būs nepieciešama rehabilitācija. Lai neietekmētu mācību procesu, zēni kopā ar vecākiem nolēma, ka uz rehabilitācijas centru – sanatoriju tepat Latvijā dosies skolēnu Ziemassvētku brīvdienās.

Tāpat patlaban norit jaunu velosipēdu iegāde. Iepirkumu procedūra varētu ilgt līdz decembra otrajai nedēļai. Jau ziņots, ka Rīgas pašvaldība piešķirs 30 000 eiro Garkalnes avārijā cietušo jauniešu rehabilitācijai un 12 sporta velosipēdu iegādei turpmākiem treniņiem. Riteņbraukšanas skolai pēc avārijas nepieciešami 12 jauni sporta velosipēdi, kas maksā no 1500 līdz 2000 eiro katrs. Savukārt 10 000 eiro nepieciešami negadījumā smagāk cietušo audzēkņu rehabilitācijas izdevumu segšanai.

Ja rehabilitācijas pakalpojumi avārijā cietušajiem būs nepieciešami arī nākamgad, pašvaldība spriedīs par papildu līdzekļu piešķiršanu. Līdzekļus piešķirs no Rīgas domes rezerves fonda. Tikmēr skaidrs, ka līdzekļi vēl būs nepieciešami Dmitrija rehabilitācijai. Tādēļ Latvijas Riteņbraukšanas federācija aicina ikvienu atbalstīt Garkalnes negadījumā cietušā Dmitrija rehabilitācijas procesu, kurš šobrīd atgūstas no vairākiem smagiem savainojumiem. Veiksmīgākam rehabilitācijas procesam tiek aicināts ziedot uz Dmitrija tēva Aleksandra Ivanova atvērto ziedojuma konta numuru: LV90HABA0551040920660. Pārskaitījumā lūdz norādīt mērķi: „Dmitrija Ivanova rehabilitācijai”.

Avāriju izraisījušais šoferis no apcietinājuma atbrīvots

Pēc avārijas policija aizturēja negadījuma izraisītāju – Polijas šoferi Mihalu Jablonski, kuru šonedēļ Rīgas apgabaltiesa no apcietinājuma atbrīvoja.

Jautāts, kāpēc notika sadursme un kā tas notika, vīrietis aģentūrai LETA nevarēja atbildēt, norādot, ka līdz pat šim brīdim, viņš nevar pateikt, kas notika, bet „diemžēl avārija notika”, un viņš ļoti pārdzīvo šo situāciju. Vīrietis uzsvēra, ka nekādā gadījumā no izmeklēšanas viņš neizvairīsies.

Patlaban Polijas pilsonis var doties atpakaļ uz mājām, bet viņam jāierodas Latvijā pēc tiesībsargājošo iestāžu pieprasījuma.

Par notikušo ir sākts kriminālprocess, un tiek noskaidroti negadījuma apstākļi.

Par ticamāko Garkalnes avārijas iemeslu Ceļu satiksmes drošības direkcijas Kvalifikācijas daļas priekšnieks Juris Teteris nosaucis distances neievērošanu aiz citas kravas automašīnas, jo Polijas kravas autovadītājs nav spējis nobremzēt pirms riteņbraucēju grupas.

Smagā automašīna uzbrauc velosipēdistiem

 

Elmārs Barkāns/ Foto: Edijs Pālens/LETA, Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Skarbā romantika Abavas pakalnos. Ciemos pie Latvijas lielākajiem vīndariem Mārtiņa un Lienes Barkāniem
Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Vējonis valsts augstākos apbalvojumus pasniedz Kantānei, Marhilēvičam, Gunai Zariņai un citiem ievērojamiem cilvēkiem 36
Skatīt visus komentārus