Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Sandija Semjonova filma “Ar domu par labāku pasauli” – filmā tiek skaidrots, ko nozīmē attīstības sadarbība, kāda ir Latvijas loma tajā, kā arī ar piemēriem atspoguļota palīdzība Gvatemalai, Ukrainai un citām valstīm.

Ar seansu Rīgā noslēdzas dokumentālo filmu mēnesis "Ar domu par labāku pasauli" 1

Kultūra
2015. gada 26. novembrī 12:30 2015. gada 26. novembrī 12:30
Ar Sandija Semjonova un Kārļa Lesiņa filmām un diskusijām 30.novembrī plkst. 18.00 Rīgā kinoteātrī „Kino Bize” (Elizabetes 37-2) Eiropas gada attīstībai 2015 ietvaros noslēgsies kino mēnesis “Ar domu par labāku pasauli”.

Filmu mēneša ietvaros biedrība “homo ecos:” sadarbībā ar „Latvijas Platforma attīstības sadarbībai” un partneriem reģionos rādīja Sandija Semojonova filmu “Ar domu par labāku pasauli” un Kārļa Lesiņa - “Senegāla. Džamagenas stāsts” jauniešu centros, kultūras namos, skolās vairāk kā 30 Latvijas vietās, pēc filmām diskusijās apmeklētāji meklēja atbildes uz jautājumu, kā katrs no mums var sniegt palīdzību trūcīgām un mazāk attīstītām valstīm, veicinot ilgtermiņa sociālo, ekoloģisko un ekonomisko attīstību, tādā veidā samazinot nabadzību, nodrošinot drošību un mieru pasaulē.

Mūsdienās dzīvojam globālā pasaulē, kur notikumi citās valstīs ietekmē Latviju, kā arī katra cilvēka rīcība Latvijā ietekmē cilvēku dzīvi citās valstīs. Šobrīd Latvija ir viena no 50 visattīstītākajām pasaules valstīm. Eiropas Savienība un tās dalībvalstis ir lielākie attīstības finansētāji pasaulē. Latvieši veiksmīgi dalās ar zināšanām un pieredzi, lai veicinātu demokrātiju, sociālo un ekonomisko attīstību, sieviešu tiesības, vides aizsardzību u.c. Attīstības sadarbība ir ne tikai solidaritāte un palīdzības sniegšana, bet arī stāsts par to „kā mēs dzīvojam”. Katrs cilvēks, katra organizācija un institūcija ir saistīta ar globāliem procesiem un ir atbildīga par savas rīcības ietekmi uz mūsu kopējo, ilgtspējīgo nākotni.

Filmu seansā rādīs divas dokumentālās filmas:

Sandija Semjonova filma “Ar domu par labāku pasauli” – filmā tiek skaidrots, ko nozīmē attīstības sadarbība, kāda ir Latvijas loma tajā, kā arī ar piemēriem atspoguļota palīdzība Gvatemalai, Ukrainai un citām valstīm.  Filma mudina domāt, ko katrs no mums var darīt, lai izlīdzinātu pasaules attīstību. Filmā ar savu pieredzi dalās bijušais Eiropas Savienības komisārs Andris Piebalgs, kā arī vairāku nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Kārļa Lesiņa filma “Senegāla. Džamagenas stāsts” ir vēstījums par Āfrikas valsti Senegālu, kas tiek uzskatīta par vienu no attīstītākajām un stabilākajām vietām reģionā. Filma atspoguļo Rietumāfrikas cilvēku ikdienu caur skolotāju, zvejnieku un pat šamaņu stāstiem.

Pēc filmu skatīšanās notiks dalīšanās pieredzes stāstos. Stāstītāji būs Agnese Brīnuma, kas dzīvojusi Ugandā, Ieva Lāce – par pieredzi Sjerraleonē un Kārlis Lakševics ar stāstu no Vidusāzijas.

Visi kino seansi ir bez maksas.

Regīna Zommere / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

FOTOREPORTĀŽA: Latvijas labākie skatuves mākslinieki ierodas uz “Spēlmaņu nakts” ceremoniju 30
Porziņģis nākamnedēļ viesosies slavenajā Džimija Falona šovā 4
Dejoja visi! Aktieri jandalē "Spēlmaņu nakts" ballītē 22
Pievienot komentāru