Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
... atliek vien cerēt, ka Fredijs debesīs sava biedra tekstu nedzirdēja.

"Queen" bundziniekam noriebusies "Bohemian rhapsody" kompozīcija. VIDEO 4

Kultūra
2015. gada 28. novembrī 10:17 2015. gada 28. novembrī 10:17
Man apnikusi "Bohēmijas rapsodija" ("Bohemian Rhapsody")," pirms mēneša, dziesmas izdošanas 40.gadadienā saņemot "Q Awards" apbalvojumu "Classic Single", atzina grupas "Queen" bundzinieks Rodžers Teilors.

Mūziķis sacīja, ka noguris no šīs dziesmas. "Kad sākās video, es domāju: "Ak dievs, neļaujiet auditorijai skatīties visu!" Viņi to jau ir redzējuši. Es noteikti to esmu redzējis tūkstoš reižu. Tā ir kļuvusi mazliet kā fons. Mēs ierakstījām arī daudz citu dziesmu," savās sajūtās dalījās Teilors. Viņš gan piebilda, ka "Bohēmijas rapsodija" bija laba dziesma, kas grupu pacēla tādā līmenī, lai tā varētu turpināt radīt daudz citu ierakstu.

Teilors norādīja, ka, viņaprāt, balvu par klasisko singlu vajadzēja iegūt grupas dziesmai "Under Pressure". "Es domāju, ka "Under Pressure" bija viena no mūsu labākajām dziesmām, lai gan ne viens no mūsu labākajiem ierakstiem. Es domāju, ja mēs to būtu ierakstījuši skaistāk, tā iznāktu labāka," stāstīja mūziķis.

"Bohēmijas rapsodija" ir grupas "Queen" līdera Fredija Merkūrija sacerēta dziesma, kura iznāca 1975.gada albumā "A Night at the Opera". Tā ir viena no grupas populārākajām dziesmām. Cita starpā kāda muzikoloģe izpētījusi, ka dziesma, iespējams, bijusi Fredija iznākšana no skapja, proti, atzīšanās homoseksualitātē/biseksualitātē. Par dziesmas tekstu līdz šim bija zināms, ka tā jēgu Fredijs nepastāstīja pat saviem grupas biedriem. Teksts ir dziļš, jaudīgs, jaušams spēcīgs pārdzīvojums, tomēr joprojām neviens simtprocentīgi nezina, par ko īsti "mammai stāstīja" Fredijs un kas bija dēmoni, kas lirikas varoni plosa.

Kā gan var noriebties šī brīnišķīgā, iespējams, pasaulē labākā dziesma?!

LETA/Kasjauns.lv/Foto: Ekrānuzņēmums

Citi šobrīd lasa

Atrasta teju mēnesi pazudusī pusaudze Nora 29
Moderni un ar latviskiem elementiem! Prezentēts, kā Latvijas sportisti izskatīsies olimpiskajās spēlēs 43
Britu zinātnieki atklājuši, kāds alkohols jālieto, lai tu sajustos pievilcīgs 4
Skatīt visus komentārus