Iepriekš izlpatītā radikāļu video bija ziņots, ka ISIS iznīcināšot arī Lietuvu un Igauniju (Latvijas karogs vēstījumā nefigurēja). Drošības policija secinājus, ka video par draudiem Baltijai nav apliecinājums konkrētiem plāniem rīkot uzbrukumus.

Drošības policija izpētījusi islāma fanātiķu draudus Baltijai un nāk klajā ar secinājumu 57

Ziņas
2015. gada 30. novembrī 07:06
Teroristu organizācijas "Islāma valsts" ("Daesh") paziņojums par draudiem Baltijas valstīm Drošības policijas (DP) vērtējumā ir daļa no organizācijas īstenotās propagandas kampaņas pret saviem ideoloģiskajiem pretiniekiem, nevis apliecinājums konkrētiem plāniem rīkot uzbrukumus Baltijas valstīs.

Saistībā ar publiski izskanējušām ziņām par "Daesh" izteiktajiem draudiem Baltijas valstīm DP norādīja, ka tās rīcībā šobrīd nav informācijas, kas liecinātu par reāliem un konkrētiem terorisma draudiem Latvijai.

"Daesh" un citi islāmistu teroristu grupējumi arī iepriekš vairākkārtīgi ir izplatījuši šāda veida propagandas paziņojumus pret valstīm, kas ir iesaistījušās starptautiskajā koalīcijā, norāda DP.

"Teroristu paziņojuma mērķis ir radīt paniku un bailes, taču šis paziņojums DP vērtējumā ir daļa no "Daesh" īstenotās propagandas kampaņas pret saviem ideoloģiskajiem pretiniekiem, nevis apliecinājums konkrētiem islāmistu teroristu plāniem rīkot uzbrukumus Baltijas valstīs. Līdz ar to šobrīd nav pamata paaugstināt terorisma draudu līmeni Latvijā", norāda DP.

Pēc Parīzes terora aktiem DP turpina darboties pastiprinātā režīmā, kas paredz intensīvāku terorisma draudu situācijas monitoringu un informācijas apmaiņu ar ārvalstu partneru dienestiem.

"Daesh" minētajā video sola iznīcināšanu koalīcijai, kas cīnās pret "Islāma valsti". Video attēloti 60 valstu karogi. Šajā koalīcijai ietilpst arī Lietuva un Igaunija, taču video nav redzams Latvijas karogs.

LETA/Foto: Reuters
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Apžēlotā pārdevēja Oksana - no cietuma ar mīlestību pret Putinu 5
  • "Eiropas Savienība nomirs. Pienācis laiks sakaut globālistus," paziņo Lepēna 26
  • Nedēļas vidū iespējams sniegs, bet brīvdienās - pavasarīgs siltums 0