Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs Jānis Āboliņš.

No amata atkāpies Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs Jānis Āboliņš 7

Novadu ziņas
2015. gada 1. decembrī 12:04 2015. gada 1. decembrī 12:04
Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs Jānis Āboliņš (Vidzemes partija) ir atkāpies no amata, informē pašvaldībā.

Priekšsēdētāja pienākumus šobrīd pilda priekšsēdētāja vietniece Vita Volonte (RA). Pašvaldība pagaidām atkāpšanās iemeslus neskaidro, arī ar bijušo priekšsēdētāju neizdevās sazināties.

Šobrīd notiek Lielvārdes novada domes ārkārtas sēde.

Kā ziņots, Šodien Lielvārdes novada domes ārkārtas sēdē deputāti nolēma no amata atstādināt domes priekšsēdētāja vietnieku Imantu Balodi (V).

Priekšsēdētāja vietnieka atbrīvošanu no amata ierosinājuši domes deputāti Volonte, Vita Saleniece-Šmaukstete (RA), Anita Streile (RA), Laima Prekele (RA) un Māris Opincāns (RA), adresējot attiecīgu iesniegumu Lielvārdes novada domes priekšsēdētājam Āboliņam.

Par jauno domes priekšsēdētāja vietnieci ievēlēta Volonte.

Savukārt vakar ir pieņemts lēmums no amata uz situācijas izvērtēšanas laiku atstādināt novada domes izpilddirektoru Jāni Mazitānu. Pašvaldībā ir izveidota darba grupa, kas pārbaudīs informāciju saistībā ar koku izciršanu pie Lielvārdes Romas katoļu baznīcas. Pēc tam tiks lemts par Mazitāna atbilstību ieņemamajam amatam.

Āboliņš par Lielvārdes novada domes priekšsēdētāju tika ievēlēts 7.jūlijā. Iepriekšējais Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs Aivars Troska ("Reģionu alianse") no mēra amata tika atbrīvots, jo daļai koalīcijas viņa darbības vairs neviesa uzticību, iepriekš informēja tagad jau no amata atbrīvotais domes priekšsēdētāja vietnieks Imants Balodis (V).

Viņš uzskata, ka daļa koalīcijas saprata, ka Troska bieži vien pieņēmis tādus lēmumus, kas vairāk kaitēja pašvaldībai un tās iedzīvotājiem, nekā uzlaboja viņu dzīvi. Kā vienu no būtiskiem piemēriem Balodis minēja SIA "Lielvārdes Remte", kurā notikušas darbinieku atlaišanas, neveiksmīgas tiesvedības un kompensāciju izmaksas vairāku desmitu tūkstošu eiro apmērā.

Troska iepriekš pauda viedokli, ka Latvijā pašvaldību vadītājus atstādina galvenokārt politisku argumentu dēļ. Viņš uzskata, ka tika atbrīvots tāpēc, ka viņa vietu grib ieņemt kāds cits. Izskanējušo viedokli par to, ka strādājis ļoti autoritatīvi, Troska noliedz.

LETA / Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

KNAB soda Rēzeknes novada pagastveci, kurš gribējis maksāt prēmiju savai sievai 11
Skaistumkonkursā "Mis Pasaule" uzvar medicīnas studente no Indijas 9
"Piedod man, Latvija!" ... Mēs aizbraucām, bet noteikti atgriezīsimies
Skatīt visus komentārus