Osipova lietu par karoga zaimošanu turpinās skatīt nākamā gada februārī 6

112
2015. gada 1. decembrī 20:49 2015. gada 1. decembrī 20:49
Krimināllietu pret organizācijas "Dzimtā valoda" līderi Jevgēņiju Osipovu par Latvijas valsts karoga zaimošanu interneta vietnē "Facebook" Kurzemes apgabaltiesa turpinās skatīt nākamā gada 15.februārī, informē tiesā.

Tiesas sēde paredzēta plkst.10. Otrdienas tiesas sēdē Osipovs izteica vairākus lūgumus.

Jau ziņots, ka Liepājas tiesa Osipovam par Latvijas valsts karoga zaimošanu interneta vietnē "Facebook" piespriedusi viņam 100 stundu piespiedu darbu

"Man nav pretenziju pret tiesas un tiesneša darbu, taču uzskatu, ka uz tiesu ir izdarīts politisks spiediens, lai lēmums būtu man nelabvēlīgs. Es nekad neesmu uzdrošinājies vērsties pret Latvijas karogu, bet gan pret sarkanbaltsarkano lentīti kā politisku simbolu," iepriekš sacījis Osipovs.

Viņš arī pauda, ka gadījumā, ja neizdosies panākt sev labvēlīgu tiesas spriedumu Latvijā, viņš vērsīšoties Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka apsūdzētais sociālā tīkla tīmekļa vietnē publicējis Latvijas karogu, kurš lietots dekoratīvos nolūkos un kuram, atbilstoši likumam, ir valsts simbola statuss, pievienojot zaimojošus komentārus krievu valodā. Ar savu rīcību, tekstu ievietojot interneta vietnē, kas ir pieejama tūkstošiem reģistrēto lietotāju, viņš publiski zaimojis valsts karogu kā Latvijas valsts simbolu.

Saskaņā ar Latvijas valsts karoga likumu, lentes Latvijas valsts karoga krāsās un krāsu proporcijās neatkarīgi no to lieluma, materiāla un lietošanas veida ir uzskatāmas par Latvijas valsts karoga lietošanu dekoratīvos nolūkos, līdz ar to bauda tādu pašu tiesisko aizsardzību kā Latvijas valsts karogs, un tām ir valsts simbola statuss.

Osipovs savu vainu karoga zaimošanā neatzina.

BNS

Citi šobrīd lasa

"Nekad stulbās diētas neesmu ievērojusi" - jeb atklāti par to, kā ēd supermodeles 1
Narkomāne, prostitūta, lesbiete... Viena no jaunā raidījuma "Caur ērkšķiem uz..." nomirst, to nesagaidot 11
Neticama bezatbildība. Futbola fans lien masu kautiņā ar mazu bērnu rokās 3
Skatīt visus komentārus