Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pamatīgi izceļojies cauri Eiropai, pabūdams gan Vācijā, gan Čehijā, pēc nedēļu ilgas prombūtnes un viņa meklēšanas Latvijā atgriezies Viesturs Smoļaks. Viņš teic, ka galvenais iemesls, kāpēc uzskatīts par pazudušu, bija mobilā telefona neesamība.

Mistiski pazudušais Viesturs stāsta, kāpēc tika uzskatīts par izgaisušu 105

Sabiedrība
2015. gada 3. decembrī 06:19 2015. gada 3. decembrī 06:19
Viesturs Smoļaks, kuru pēc mistiskās pazušanas nedēļu meklēja visa Latvija, nu ir atgriezies mājās, pirms tam izceļojies cauri pusei Eiropas – viņš aizlidojis uz Minheni, bet pēc tam uzradies Čehijā. Viesturs teic, ka visi viņu par pazudušu uzskatīja tādēļ, ka viņam pie rokas nav bijis mobilā tālruņa.

Iemeslus, kas viņu mudināja aizbēgt no valsts pēc avārijas izraisīšanas Vecmīlgrāvī, neatklāj ne viņš pats, ne viņa tēvs.

Viesturs stāsta, kāpēc ticis uzskatīts par mistiski pazudušu

Kasjauns.lv jau rakstīja, ka 21. novembra vakarā Viesturs ar savu vadīto BMW spēkratu uz viadukta Vecmīlgrāvī iebrauca pretējā braukšanas joslā un ietriecās ceļa apmalē. Pēc negadījuma 21 gadu vecais jaunietis pameta sadauzīto spēkratu, bija aizdevies uz Vecrīgas rokkafejnīcu un pēc tam mistiski pazuda. Puiša radi un draugi, gan arī kolēģi un policisti viņu izmisīgi meklēja. Teju pēc nedēļas viņš deva ziņu, ka atrodas kādā Čehijas viesnīcā bez naudas un viņa tēvs noorganizēja dēla atgriešanos Latvijā. Atklājies, ka viņa ceļš atpakaļ uz mājām bijis gana garš. Kāpēc, viņš pazuda no Latvijas un kur bijis, ne Viesturs, ne viņa tēvs Valdis Smoļaks neatklāj.

Pats Viesturs Kasjauns.lv teica: „Ir tā, ja cilvēkam pie rokas nav mobilā tālruņa, tad viņš skaitās pazudis. Tur tas āķis arī ir. Tāpēc gribu visiem teikt – turiet pie rokas un sargājiet savus mobilos tālruņus. Biju aizlidojis uz Minheni, tas nebija negaidīts, bet gan plānots pasākums. Negribu atklāt, kur un kāpēc biju aizbraucis. Čau!”

Te jāpiebilst, ka Viesturs strādā par konsultantu firmā „Mobile line”, kas ir oficiālais „Latvijas  Mobilā telefona” dīleris. Vairāki interneta komentētāji izvirza versiju, ka Viestura pazušanas sāga varētu būt slēpta mobilā telefona reklāma. Savukārt citi atkal teic, ka Viesturam esot „aizbraucis jumts”. Pats Viesturs teic, ja kāds ļoti gribot, lai par viņa aizbraukšanas iemesliem spriežot pēc interneta komentāriem.

Savā feisbuka profilā Viesturs vien ierakstījis: „Es visiem ļoti atvainojos par notikušo. Biju pazudis no cilvēku acīm nedaudz. Man tas kādu laiku bija nepieciešams. Paldies draugi! Čau”.

Jaunieša tēvs Valdis Smoļaks Kasjauns.lv apstiprināja, ka dēls vispirms bija aizlidojis uz Minheni Vācijā, bet pēc tam bez graša kabatā uzradies kādā Čehijas viesnīcā. Par dēla dīvainās uzvedības iemesliem viņš neko nestāstīja, jo vēl tā īsti ar viņu neesot izrunājies. Bijis jākārto visādas „papīru darīšanas”, piemēram, lai policija pārtrauktu viņa meklēšanu. Viņš vienīgi teica, ka dēls uz Minheni devies patstāvīgi, viens pats, citu neiespaidots. Iespējams, viņš bijis pārāk noraizējies par sadauzīto auto.

Vai Viesturs sapazinies ar „nepareiziem draugiem”?

Jau ziņots, ka 21. novembra vakarā policija sastādīja protokolu par Viestura vadītā auto uzbraukšanu ceļa apmalei un konstatēja, ka Viesturs nav alkohola reibumā. Pēc policijas aizbraukšanas Viesturs, atstājot automašīnu ar atslēgu aizdedzē, vienkārši pazuda. Noskaidrojās, ka pēc negadījuma, 22. novembra naktī, Viesturs redzēts gan Vecrīgas „Rokkafejnīcā”, gan Teikas rajonā. Viņš savai māsai Diānai Smoļakai nosūtījis īsziņu, ka viņš iekūlies nepatikšanās un nezina, kur atrodas. Izskatās, ka viņš bijis kaut kādā neadekvātā stāvoklī, minēja Viestura tētis. Sociālajos tīklos atrodami komentāri, kuros minēts, ka pēdējā laikā puisis esot sapinies ar „nepareiziem draugiem”.

Viestura tēvs Kasjauns.lv stāstīja, ka auto Vecmīlgrāvī pēc pamešanas pamatīgi iztīrīts – apzagts salons, noņemtas riepas. Viņš pieļāva iespēju, ka Viesturs esot sapazinies ar „nepareiziem” draugiem vai paziņām, iekūlies pamatīgās nepatikšanās un baidās atgriezties mājās.

Jaunietis savulaik esot runājis par došanos uz ārzemēm. Taču, kā domāja Viestura tētis, dēls nekur tālu nevarētu būt ticis, kaut arī viņam pazušanas brīdī līdzi bijusi pase. Kā izrādījies viņa pieņēmumi nebija pareizi.

Viestura dzimtā puse ir Balvi. Viņš nodarbojies ar eletric boogie deju mākslu un 2012. gadā bija starp konkursa „Mis un Misters Balvi” finālistiem. Pašlaik viņš dzīvo Rīgā un  strādā uzņēmumā „Mobile line”. Pagaidām gan viņš darbā nav atgriezies.

Pēc avārijas izraisīšanas mistiski pazūd Viesturs (LNT „Degpunktā”)
Viesturs Smoļaks izpilda mūsdienu elektrodeju
Elmārs Barkāns/Foto: Facebook

Citi šobrīd lasa

7 iemesli, kas neļauj notievēt pēc dzemdībām 3
Rīdzinieks Deniss nopircis dzīvokli, kas trīc no trolejbusiem. Neko darīt īsti nevar 11
Pārsteidzoši uz futbola Pasaules kausu tikušajai Peru draud diskvalifikācija no sacensībām
Skatīt visus komentārus