Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
"Jarmarka" LMA norisināsies no 16. līdz 30.decembrim. Tā būs atvērta katru dienu, izņemot 24.decembri, 25.decembri un 26.decembri, no plkst.11 līdz 20. "Jarmarkas" apmeklējums būs bez maksas.

Mākslas akadēmijā notiks ikgadējais mākslas darbu gadatirgus "Jarmarka"

Kultūra
2015. gada 3. decembrī 18:22 2015. gada 3. decembrī 18:22
Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) aulā 16.decembrī darbu sāks labdarības akcija, izstāde, gadatirgus "Jarmarka", kas norisināsies jau 13.reizi, informēja pasākumu aģentūras "Pareizā ķīmija" projektu vadītāja Kristīne Pinkule.

Ikviens interesents ir laipni aicināts baudīt mākslas gadatirgus īpašo atmosfēru, apskatīt un iegādāties jauno talantu darbus, vienlaikus ziedojot līdzekļus akadēmijas vēsturiski nozīmīgo telpu atjaunošanai. Daļa "Jarmarkas" ienākumu tiks ziedota Mākslas akadēmijas studentu prakšu un mākslas simpoziju norises vietai - Jāņa Kugas mājai Ikšķilē.

"Jarmarka" ir viens no spilgtākajiem notikumiem vizuālajā mākslā. Gadatirgus studentiem sniedz iespēju studiju laikā tapušos darbus izstādīt plašākai auditorijai, iegūstot papildu ienākumus un daļu nopelnītā ziedojot LMA telpu atjaunošanai. Savukārt apmeklētājiem tā ir izdevība iegādāties oriģinālus mākslas darbus, kuru vērtība ar gadiem tikai pieaugs. "Jarmarkā" iegādājami visdažādākie mākslas darbi - vides un interjera objekti, gleznas un trauki, tērpi, tēlniecības, stikla un grafikas darbi, rotas un citi mākslas priekšmeti.

Katru gadu gadatirgum ir citāds radošais koncepts. ''Šogad "Jarmarkas" tēma ir ''Visā Visumā svaigākā māksla'', kas norāda uz jaunumiem, ko mākslinieki mācību gada laikā sagatavojuši, un ietver arī māksliniecisko domu - Visums ir bezgalīga vieta radošajam, mākslinieciskajam domu lidojumam,'' vēsta organizatori.

"Jarmarka" LMA norisināsies līdz 30.decembrim. Tā būs atvērta katru dienu, izņemot 24.decembri, 25.decembri un 26.decembri, no plkst.11 līdz 20. "Jarmarkas" apmeklējums būs bez maksas.

Kā stāsta Pinkule, ik gadu mākslas gadatirgu apmeklē aptuveni 25 000 apmeklētāju, kuru vidū ir mākslas kritiķi, galeriju īpašnieki, sabiedrībā pazīstami uzņēmēji un vēstniecību pārstāvji. "Jarmarkā" iespējams apskatīt un iegādāties vairāk nekā 300 jauno mākslinieku un LMA pasniedzēju - sabiedrībā atzītu mākslinieku - radītus darbus.

Līdzšinējo gadu ienākumu daļa tika ziedota LMA vēsturisko telpu restaurācijai. Akadēmijā ir sākta aulas griestu gleznojuma restaurācija, nostiprinātas griestu konstrukcijas, tāpat arī citās telpās tiek veikts zinātniskās izpētes un restaurācijas darbs. Arī gaiteņi atgūst savu sākotnējo veidolu - restauratori strādā pie oriģinālās krāsas slāņa nostiprināšanas un daudzo pārkrāsojumu noņemšanas. Tagad iespējams ieraudzīt oriģinālo gaišo krāsojumu, kas ir pretstats gadu laikā iegūtajam tumši zaļajam uzslāņotajam, atjaunotas tiek arī ozollapu un zīļu pušķu motīva frīzes.

Daļa "Jarmarkas" šīgada ienākumu tiks ziedota Kugas mājai Ikšķilē, kas ir izcilā mākslinieka, scenogrāfa un LMA kādreizējā rektora Kugas (1878-1969) projektētais nams, kurā viņš pats arī dzīvojis un strādājis. Mākslinieka māja ir novēlēta Mākslas akadēmijai. Ik gadu tajā norisinās studentu plenēri, kā arī starptautiski mākslas simpoziji.

Izstādes, gadatirgus un labdarības akcijas organizatori ir Latvijas Mākslas akadēmija, pasākumu aģentūra "Pareizā ķīmija" un biedrība "Kultūras perons".

LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Monako princese Šarlēna Instagramā parāda mīlīgas savu bērnu bildītes
Dumpinieku Ansis Bērziņu cietumā Čehijā vaino uzbrukumā sargam un vienīgo no visiem pārvadā rokudzelžos 14
Iesaka bioenerģētiķis: praktiskā maģija, kā tikt pie naudas 6
Pievienot komentāru