Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Ogres Vēstures un mākslas muzejā atklās keramiķes Diānas Verneras izstādi „Dabas formu arhitektūra”, kurā māksliniece aicinās skatītājus priecāties par krāsu, līniju un faktūru spēlēm.

Ogres muzejā atklās keramiķes Diānas Verneras izstādi „Dabas formu arhitektūra”

Kultūra
2015. gada 4. decembrī 11:41 2015. gada 4. decembrī 11:41
Ogres Vēstures un mākslas muzejā piektdien, 4.decembrī, pulksten 17.00 notiks keramiķes Diānas Verneras izstādes „Dabas formu arhitektūra” atklāšana. Māksliniece izstādē aicina iepazīt ne tikai keramikas, bet arī citu materiālu daudzveidību, priecāties par krāsu, līniju un faktūru spēlēm.

Šai izstādei radītie darbi tapuši pēdējo divu gadu laikā, turpinot iepriekšējās izstādes „Faktūras” ideju un turpina dabas tēmu. 

Diāna Vernera savu bērnību pavadījusi Ogrē privātmājā un līdz šim brīdim Ogri sauc par savu pilsētu. Diānas mīlestība uz keramiku radusies krietni sen. Jau bērnībā, kad pie mājas, kur tolaik viņa dzīvoja, izraka aku, mazā Diāna atklāja aizraujošu darbošanās pasauli. Starp zemes pikučiem bija tik daudz dažādu mālu! Diāna veidoja – mājas pagalms pildījās ar dažnedažādiem traukiem. Vēlāk Diānas rokās iegūla plastilīns, tad papīrs. Tika izveidoti visfantastiskākie pasaku tēli, princeses ar burvīgām kleitām, dažādi ornamenti dažādās nokrāsās. Tomēr par visnozīmīgāko posmu radošās domas attīstībā māksliniece atzīst laiku, kas pavadīts, mācoties Rīgas lietišķās mākslas vidusskolas keramikas nodaļā. Tieši šis laiks licis pamatus spējai uz lietām paskatīties savādāk, alternatīvāk, izveidot pašai savu redzējumu, Kasjauns.lv informēja Ogres Vēstures un mākslas muzeja informācijas speciāliste Gunta Šmidre.

„Man allaž ir sajūsminājis tas, ka gan no māla akmens masas šamota, gan māla var veidot priekšmetus trīs dimensijās”, atzīst Diāna Vernera. Keramiķe sākotnēji keramikas darbus veidojusi ģipša formā, tie bijuši robustāki, formās noteiktāki. „Pēdējā laikā ir tik daudz dažādu pārmaiņu – dzīve burtiski kūsā man apkārt. Agrāk šķita, ka ir tikai darbs, tumsa, kurā es ierodos mājās. Tagad esmu pamanījusi kā mainās gadalaiki, kā ziemu nomaina pavasaris. Un ir radusies iekšēja nepieciešamība vairāk pievērsties mākslai. Bieži vien vakaros, savā daudzdzīvokļu mājas virtuvītē kaut ko lipinu un radu. Mani darbi ir palikuši brīvāki un sievišķīgāki savās izpausmēs,” saka māksliniece.

Diāna Vernera ir absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju un ar keramikas materiāliem strādā vairāk kā 30 gadus. Sākot ar 1992. gadu, regulāri piedalās izstādēs, sākot ar 1997. gadu - visdažādākajos simpozijos, kā arī jau septiņpadsmit gadus koordinē keramikas simpoziju un plenēru norisi Ogrē un novadā. Arī lielākā daļa no šajā izstādē redzamajiem darbiem tapuši tieši starptautiskajos simpozijos Latvijā un Baltkrievijā.

Diāna Vernera, sākot ar 2006. gadu, regulāri veido personālizstādes, starptautiskajās izstādēs piedalās no 2008. gada. Viņas darbi atrodas Baltkrievijas un Latvijas muzejos, kā arī privātkolekcijās dažādās valstīs. 

Izstādes atklāšanas dienā, 4. decembrī, keramiķe 20 minūšu garā prezentācijā iepazīstinās ar izstādē apskatāmo keramikas darbu tapšanas izjūtām un procesiem. Izstāde būs skatāma līdz nākamā gada 10. janvārim. Ikvienam izstādes apmeklētājam būs iespēja piedalīties loterijā. Izstādes pēdējā dienā notiks izloze un viens laimīgais uzvarētājs -izstādes apmeklētājs iegūs savā īpašumā balvu - mākslinieces Diānas Verneras veidotu mākslas darbu.

Elmārs Barkāns/ Foto: publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Tur sapņo nokļūt ikviens vīrietis! Ieskats “Victoria's Secret” modeļu ģērbtuvēs 18
Kas tur labs, un kādas ir cenas? Fotoreportāža no Centrāltirgus rudenī 3
Sociālā šova meitenēm morāla šķīstīšanās sagādā... neaptveramas grūtības
Pievienot komentāru