Prasību vīrietis iesniedza pagājušā gada jūlijā, uzskatot, ka viņam tika nodarīts morālais kaitējums, nepamatoti atrodoties apcietinājuma kriminālprocesa izmeklēšanas laikā no 2012.gada novembrim līdz 2013.gada janvārim.

No prokuratūras vēlas piedzīt 5700 eiro par nepamatotu apcietinājumu 3

112
2015. gada 5. decembrī 16:50 2015. gada 5. decembrī 16:50
Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 2.decembrī nolēmusi atstāt bez izskatīšanas prasību par morālā kaitējuma kompensācijas piedziņu 5700 eiro apmērā no Ģenerālprokuratūras saistībā ar kriminālprocesā piemēroto drošības līdzekli - apcietinājumu.

Kā pastāstīja prokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina, prasītājs savu pieteikumu pamatojis ar likumu "Par izziņas iestādes, prokuratūras vai tiesas nelikumīgas vai nepamatotas rīcības rezultātā nodarīto zaudējumu atlīdzināšanu".

Prasību viņš iesniedza pagājušā gada jūlijā, uzskatot, ka viņam tika nodarīts morālais kaitējums, nepamatoti atrodoties apcietinājuma kriminālprocesa izmeklēšanas laikā no 2012.gada novembrim līdz 2013.gada janvārim.

Vēlāk vīrietim drošības līdzeklis tika atcelts, kā arī 2013.gada marta beigās tika izbeigts kriminālprocess, ņemot vērā to, ka cietusī persona šajā kriminālprocesā esot sniegusi apzināti nepatiesas liecības.

Tiesa 2.decembrī nolēma prasību atstāt bez izskatīšanas, pamatojoties uz Civilprocesa likumu, kurā norādīts, ka tiesa var pieņemt tādu lēmumu, ja prasītājs vai viņa pārstāvis atkārtoti neierodas tiesā un nav lūdzis izskatīt lietu viņa prombūtnē.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Svaigas, vārītas, marinētas vai sulā: kā vislabāk ēst bietes 4
Sieviete no Mančestras parāda, kādu paradīzi var radīt, ja ir izdoma un rokas darba nebīstas 6
Dziedātāja Bjorka režisoru Larsu fon Trīru vaino seksuālā uzmācībā 16
Pievienot komentāru