Atskurbtuvju telpas nav diez ko pievilcīgas. Daudzviet tās ir gluži kā cietuma kameras – logiem priekšā restes un durvis noslēgtas ar lielām atslēgām un aizbīdņiem.

Skatieties! Tā izskatās Latgales atskurbtuvēs. VIDEO 119

Novadu ziņas
2015. gada 6. decembrī 07:50 2015. gada 6. decembrī 07:50
Latgalē pārsvarā atskurbtuves iekārtotas vietējo Valsts policijas nodaļu aizturēšanas izolatoros. Pati par sevi nokļūšana atskurbšanas telpās nav diez ko patīkama, bet to vēl nomācošāku rada cietuma kameras atmosfēra – aizrestoti logi gluži pie griestiem un masīvas dzelzs durvis.

Preiļos, Balvos un Ludzā atskurbtuves atrodas policijas iecirkņos. Salīdzinoši mājīgāka atmosfēra jūtama Daugavpils atskurbtuvē, jo tā atrodas Reģionālās slimnīcas telpās. Tomēr tā kā nav izveidota vienota atskurbtuvju izveidošanas un finansēšanas sistēma, tad daudzviet atskurbtuvju nav. No 110 pašvaldībām Latvijā tās ir tikai 23 pašvaldībās.

Dažviet šos pakalpojumus sniedz policija, citviet slimnīcas, nakts patversmes vai arī „Sarkanais krusts”. Tomēr vēl aizvien pašvaldībām trūkst izpratnes par finansējuma modeli, kā arī to, kas pašvaldības un valsts līmenī ir atbildīgs par atskurbtuves darbības nodrošināšanu. Kā izskatās Latgales atskurbtuvēs, skatieties Latgales Reģionālās televīzijas videosižetā.

Latgales atskurbtuves (Latgales Reģionālā TV)
Elmārs Barkāns/Foto: ekrānuzņēmums no video

Citi šobrīd lasa

Policisti uz ielas pamana trūcīgi ģērbtu grūtnieci, kura nupat bija dūrusies 24
Amerikāņu asprāši kādā kulta filmā atraduši Porziņģa dubultnieku
Pēc nesaskaņām ar Porziņģi un Entoniju "Knicks" komandu pamet NBA leģenda Fils Džeksons 9
Skatīt visus komentārus