Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Izsludināts sarkanais brīdinājums par ūdens līmeņa celšanos Rīgā.

Saistībā ar laikapstākļiem Rīgā izsludināts sarkanais brīdinājums 8

Sabiedrība
2015. gada 6. decembrī 17:30 2015. gada 6. decembrī 17:30
Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izsludinājis sarkano brīdinājumu par ūdens līmeņa celšanos Rīgā.

Sinoptiķi brīdina, ka šovakar Rīgā ūdens līmenis saglabāsies +115 līdz +154 centimetru (cm) robežās Latvijas augstumu sistēmā (LAS), bet nakts vidū tas paaugstināsies līdz +185 cm.

Augstākais ūdens līmenis tiek prognozēts Vidzemes piekrastē, tostarp arī Rīgā. Apmēram tāds pats ūdens līmenis tika novērots šā gada sākumā - vētrā, kas Latviju piemeklēja janvārī.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, šā gada janvārī ūdens līmenis Anderjostā bija paaugstinājies līdz +163 cm LAS, taču Vecdaugavas, Bolderājas, Jaunciema, Lucavsalas un citu zemāko Rīgas vietu iedzīvotājiem tas īpaši lielas problēmas nesagādāja.

2005.gada janvāra vētras laikā, kad pamatīgi applūda Vecdaugava un citas Rīgas zemākās vietas, ūdens līmenis Andrejostā bija paaugstinājies līdz +228 cm LAS.

Absolūti augstākais ūdens līmenis Andrejostā tika fiksēts 1969.gada novembra vētras laikā, kad tas sasniedza +240 cm LAS.

Jebkurā gadījumā, ņemot vērā sarkano brīdinājumu, iedzīvotāji tiek aicināti regulāri interesēties un detalizēti iepazīties ar gaidāmajām laika apstākļu izmaiņām, kā arī būt gataviem ārkārtas pasākumiem.

Kā ziņots, šodien vakarpusē un naktī vēja brāzmas visā Latvijā varētu sasniegt 20-22 metrus sekundē, bet piekrastes rajonos, Ventspilī un Liepājā, pat 28 metrus sekundē, pastāstīja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Dienas laikā vēja ātrums piekrastē sasniedza 20-22 metrus sekundē. Vakarā dienvidrietumu vējš pieņemsies spēkā un jūras piekrastē nakts pirmajā pusē tas varētu sasniegt pat 28 metru sekundē lielu ātrumu.

Kurzemē un Vidzemē vēja ātrums varētu sasniegt 20 metrus sekundē. Rīgā ap nakts vidu rietumu, dienvidrietumu vēja ātrums varētu sasniegt 25 metrus sekundē. Sinoptiķi arī izplatījuši attiecīgu brīdinājumu.

Vēja brāzmas varētu pierimt rīt dienas otrajā pusē, bet rīta pusē vēja ātrums vēl varētu sasniegt 20 metrus sekundē.

LETA/Foto: Renāte Briede/LETA

Citi šobrīd lasa

Par iebraukšanu Ogrē turpmāk varētu būt jāmaksā 129
VIDEO: Nenotīrīta ceļa dēļ Krievijā izceļas iespaidīga masveida avārija 17
Rīga atkal staro! Sācies spožākais festivāls 11
Skatīt visus komentārus