Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Advokāts mēģinās panākt seksuālos noziegumos apsūdzētā mirušā mācītāja Lēvalda reabilitāciju 2

112
2015. gada 8. decembrī 20:18 2015. gada 8. decembrī 20:18
Aptuveni pirms mēneša miris par dzimumnoziegumiem pret nepilngadīgajiem apsūdzētais no amata atstādinātais luterāņu mācītājs Agris Pāvils Lēvalds. Viņa advokāts gan turpinās klienta aizstāvēšanu, lai panāktu mācītāja reabilitāciju.

Advokāts Aigars Belovs apliecināja, ka Lēvaldam jau iepriekš bijušas veselības problēmas, un, lai arī iepriekš klients bija apcietinājumā, tiesa vēlāk saistībā ar veselības stāvokli viņu nolēma atbrīvot.

Nākamā tiesas sēde krimināllietā, kurā apsūdzēts Lēvalds un bijušais bērnu slimnīcas apsargs Oskars Štamers, paredzēta nākamā gada 25.janvārī. Lēvalda tuvinieki lūguši advokātam Belovam turpināt mirušā mācītāja aizstāvēšanu.

Kriminālprocesa likumā teikts, ka aizstāvja piedalīšanās ir obligāta kriminālprocesā, ja tas tiek turpināts saistībā ar pieteikumu par mirušas personas reabilitāciju.

Izskatot krimināllietu par mirušā reabilitāciju, tiesai jāizlemj, vai noticis noziedzīgs nodarījums un vai šo nodarījumu izdarījusi persona, par kuru notiek process. Atzinusi, ka mirušā piedalīšanās noziedzīgā nodarījumā nav pierādīta, tiesa var pieņemt lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu, reabilitējot attiecīgo personu.

Atzinusi, ka noziedzīgs nodarījums ir noticis un to ir izdarījusi persona, par kuru notiek process, tiesa var pieņemt lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu, nereabilitējot attiecīgo personu.

Jau ziņots, ka Augstākā tiesa (AT) lietu, kurā apsūdzēts Lēvalds un bijušais bērnu slimnīcas apsargs Oskars Štamers, pērn daļā par sodiem nodeva jaunai izskatīšanai apelācijas instances tiesā - šajā gadījumā Rīgas apgabaltiesā.

Rīgas apgabaltiesa 2011.gada 14.jūnijā Lēvaldam piesprieda četru gadu cietumsodu ar policijas kontroli uz diviem gadiem bez mantas konfiskācijas, bet Štameram - četru gadu un sešu mēnešu cietumsodu ar policijas kontroli uz trīs gadiem bez mantas konfiskācijas.

Pēc tam Lēveldam AT Krimināllietu tiesu palāta piesprieda trīs gadu un astoņu mēnešu cietumsodu ar policijas kontroli uz diviem gadiem par dzimumnoziegumiem pret nepilngadīgajiem. Otram apsūdzētajam - bijušajam bērnu slimnīcas apsargam Štameram - AT piesprieda četru gadu un divu mēnešu cietumsodu ar policijas kontroli uz trim gadiem. Līdz ar to iepriekš AT abiem apsūdzētajiem par četriem mēnešiem mīkstināja sodu, ņemot vērā, ka netika ievērotas viņu tiesības uz kriminālprocesa pabeigšanu saprātīgā termiņā. Atsevišķās epizodēs apsūdzētie tikuši attaisnoti, tāpēc galīgais sods ticis samazināts.

Lēvalds, pēc paša teiktā, neesot "pat roku piedūris" abiem bērniem, kuri pret viņu un Štameru sāktajā kriminālprocesā atzīti par cietušajiem.

Sākotnēji vienā kriminālprocesā ar Lēvaldu un Štameru policisti aizturēja arī izbijušu cietumnieku, taču lieta pret viņu vēlāk tika izdalīta atsevišķi.

Valsts policija (VP) 2010.gada aprīlī paziņoja, ka aizturētie vīrieši izmantojuši savu upuru bezpalīdzīgo stāvokli, pirms seksuālajām aktivitātēm lielāko daļu cietušo zēnu piedzirdot vai draudot viņiem ar fizisku spēku.

Sākotnējo informāciju par iespējamu bērnu seksuālu izmantošanu VP Rīgas reģiona Kriminālpolicijas pārvalde saņēma 2009.gada oktobrī no kāda Latvijas bērnunama, kura darbiniekiem bija radušās aizdomas, ka viens no audzēkņiem ticis seksuāli izmantots.

LETA

Citi šobrīd lasa

FOTOREPORTĀŽA: Latvijas labākie skatuves mākslinieki ierodas uz “Spēlmaņu nakts” ceremoniju 36
Skolā piekautais policists drīkstējis lietot šaujamieroci, taču to nav darījis 163
Atrasts Rīgā pazudušais Vadims. Viņš atrodas slimnīcā Ungārijā 7
Pievienot komentāru