Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Cēsu Jaunās sākumskolas skolotāja Dana Narvaiša.

Skolotāja no Latvijas iekļuvusi 50 pasaules labāko skolotāju sarakstā 23

Sabiedrība
2015. gada 9. decembrī 12:35 2015. gada 9. decembrī 12:35
(ziņa papildināta 14:47) Pasaules 50 labāko skolotāju sarakstā iekļuvusī Cēsu Jaunās sākumskolas pedagoģe Dana Narvaiša sacenšas par iespēju iegūt vienu miljonu ASV dolāru.

Kā liecina "2016 Global Teacher Prize" mājaslapā publicētā informācija, labākajam no vēlāk izvirzītā TOP 10 tiks piešķirta balva viena miljona ASV dolāru apmērā. Balva tiks piešķirta otro gadu, un tā tiek dēvēta par Nobela prēmiju par skološanu. Tā ir lielākā šāda veida balva.

Pagājušajā gadā balvu saņēma pedagoģe no ASV.

Globālā skolotāja balva tika izveidota, lai izrādītu atzinību vienam īpašam skolotājam, kurš ir sniedzis izcilu ieguldījumu profesijā, kā arī lai izceltu skolotāju svarīgo lomu sabiedrībā. Atklājot tūkstošiem stāstu par varoņiem, kuri ir mainījuši jaunu cilvēku dzīves, balvas mērķis ir izcelt miljoniem skolotāju izcilo darbu visā pasaulē.

Balva uzsver pedagoga profesijas nozīmīgumu un simbolizē to, ka pedagogi visā pasaulē pelnījuši būt pamanīti, godināti un cienīti.

Balvu izsludina fonds "The Varkey Foundation", kas ir bezpeļņas organizācija, kuras mērķis ir uzlabot izglītības standartus un iespējas bērniem visā pasaulē. Fonda misija ir nodrošināt to, ka ikvienam bērnam ir labs skolotājs.

Kā ziņots, Narvaiša iekļuva 2016.gada Pasaules pedagogu balvas 50 finālistu sarakstā. Narvaiša ir Cēsu Jaunās sākumskolas direktore un skolotāja, kā arī bijusī izglītības programmas "Iespējamā misija" dalībniece.

50 labākie izglītības darbinieki tika atlasīti no tūkstošiem nominantu, kas tika pieteikti no 148 valstīm.

Finālistu sarakstā ir pedagogi no 29 pasaules valstīm.

Balvas ieguvējs tiks nosaukts nākamā gada martā Pasaules Izglītības un prasmju forumā.

LETA / Foto: draugiem.lv

Citi šobrīd lasa

Super lēts dzīvoklis Rīgas centrā - neuzķeries! Sludinājumu portālā uzdarbojas krāpnieki 13
Kopā jau 70 gadus. Karalienei Elizabetei un princim Filipam šodien īpaša diena 14
Slimnīcā kritiskā stāvoklī nokļuvis Latvijas izlases futbolists Vardanjans 2
Skatīt visus komentārus