Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Normunda Naumaņa vārdā nosaukto Gada balvu kritikā ir nodibinājusi Normunda Naumaņa biedrība.

Naumaņa vārdā nosaukto Gada balvu mākslu kritikā pasniegs pasākumā "NN nakts"

Kultūra
2015. gada 9. decembrī 16:25 2015. gada 9. decembrī 16:25
Jaunajā Rīgas teātrī (JRT) nākamā gada 11.janvārī notiks pirmā "NN nakts", kurā pirmo reizi tiks pasniegta kritiķa Normunda Naumaņa vārdā nosauktā Gada balva mākslu kritikā, informēja Normunda Naumaņa biedrības preses pārstāvis Krišs Ēlerts.

Pirmās "NN nakts" programmā paredzēti Naumaņa eseju lasījumi kopā ar Gunu Zariņu, Daci Eversu, Ināru Slucku, Kasparu Znotiņu un Juri Žagaru, kā arī Vladislava Nastavševa klavieru improvizācijas. Pasākumā notiks arī saruna ar režisoru Alvi Hermani par kritisko domāšanu un domāšanu vispār; kā arī sarunas ar kritiķiem. Paredzēt arī Jāņa Šipkēvica jeb "Shipsea" uzstāšanās "Tīrās skaņas kritika".

"Es ļoti ceru, ka kritikas balva veicinās starpdisciplinaritāti Latvijas mākslas telpā. Ir svarīgi izcelt žanru daudzveidību, kā arī kritikas daudzveidību. Balvai būtu jāveicina arī kritikas prestižs un sabiedrības izpratne par kritiku kā profesiju, kā arī par kritisko domāšanu kopumā. Es gribu ticēt, ka pirmais šāda veida pasākums pierādīs, ka kritikas pasaule Latvijā ir daudz plašāka, daudz komplicētāka. Iespējams, tas veicinās arī profesionālo problēmu risināšanu. Tāpēc arī pašu pasākumu veidosim žanriski dažādu, lai izceltu kritikas kā profesijas intelektuālo un radošo daudzveidību," par pasākumu stāstīja tā režisors Dmitrijs Petrenko.

"NN nakts" radošajā komandā ir Petrenko, Monika Pormale un Andrejs Žagars.

Biļešu tirdzniecība uz "NN nakti" sāksies 10.decembrī. Biļetes būs pieejamas JRT kasē un internetā "www.biletes.jrt.lv". Pasākums 11.janvārī notiks plkst.21.

Normunda Naumaņa vārdā nosaukto Gada balvu kritikā ir nodibinājusi Normunda Naumaņa biedrība. To atbalsta Latvijas Nacionālā bibliotēka. Galvenās balvas apjoms or 1000 eiro. Pirmajai Gada balvai kritikā var pieteikt autorus, kas aizvadītā gada laikā darbojušies teātra, kino, literatūras, mūzikas, vizuālās mākslas, arhitektūras un dejas mākslas kritikas jomā un publicējuši kritikas laikā no 2014.gada 1.decembra līdz 2015.gada 1.decembrim. Pieteikumus var iesūtīt līdz 20. decembrim.

BNS / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Jubilejas joki. Anekdotes par latviešiem un Latviju 21
Skolā Krievijā atrod tualeti, ko drīkst lietot tikai "izredzētie" bērni 13
Pievienot komentāru