Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Inga Priede no Kandavas radīja traci tviterī: viņas izteikumi par gejiem radīja ažiotāžu, turklāt Priede savus uzskatus pauda brīdi pēc tam, kad kolēģis Rinkēvičs informēja, ka ir gejs.

Par homofobiskiem izteikumiem kritizētā Priede un vairāki citi Kandavas nodaļas biedri izstājas no "Vienotības" 42

Novadu ziņas
2015. gada 9. decembrī 23:13 2015. gada 9. decembrī 23:13
Par homofobiskiem izteikumiem kritizētā Inga Priede un vēl vairāki "Vienotības" Kandavas nodaļas biedri nolēmuši izstāsies no partijas, ziņo LTV.

Priede sacīja, ka kopumā iesniegumus uzrakstījuši 16 partijas biedri, bet vairāki to izdarījuši jau pirms tam. Viņa šādu lēmumu skaidroja ar pēdējo dienu notikumiem - valdības demisiju un nepieņemamo attieksmi pret lauku reģioniem. Pagaidām "Vienotību" pametušie biedri neesot izšķīrušies par pievienošanos kādam citam politiskajam spēkam, teica Priede.

Kā ziņots, līdzšinējā "Vienotības" Kandavas novada nodaļas vadītāja Priede bija uz laiku apturējusi savu darbību partijā. Pērn Priede vietnē "Twitter", runājot par politiķes Ilzes Viņķeles (V) darbību, pauda: "Viena joma jau bija un... tikai homoseksuālu likums prātā, par kuru laukos visi šokā." Diskusija turpinājās, un, atbildot uz tvītu par to, ka homoseksuāli cilvēki "bēg uz ārzemēm, kur homofobija nav norma", Priede rakstīja: "Paldies Dievam! Vācieši savulaik izšāva. Uzlabosies dzimstība."

Priedes izteikumi izpelnījās nosodījumu un kritiku, arī starp "Vienotības" biedriem. Pēc tam viņa savus tvītus izdzēsa. Vēlāk Priede izsūtīja partijas biedriem vēstuli, kurā apgalvoja, ka viņas izteikumi pārprasti. Viņa atvainojās tiem, kas izteikumus pārprata, un arī atsauca sevi no darba partijas valdē. Uz to brīdi līdzšinējās "Vienotības" valdes pilnvaru termiņš gan bija beidzies, un 6.decembrī tika ievēlēta jauna partijas valde, uz darbu kurā Priede nekandidēja.

LETA/Foto: no Ingas Priedes Twitter konta

Citi šobrīd lasa

Krāšņs salūts, prominences satiekas koncertā un izgaismotā Rīga. Aizvadīto svētku kopsavilkums fotogrāfijās 17
Trampa jaunākais dēls sen nebija redzēts publiski, un tagad izrādās, ka viņš jau pāraudzis mammu. FOTO 16
Pasakaini skaista Šveices ciematiņa pašvaldība gatava maksāt 33 tūkstošus tiem, kas tur gribētu dzīvot 19
Skatīt visus komentārus