Inga Priede no Kandavas radīja traci tviterī: viņas izteikumi par gejiem radīja ažiotāžu, turklāt Priede savus uzskatus pauda brīdi pēc tam, kad kolēģis Rinkēvičs informēja, ka ir gejs.

Par homofobiskiem izteikumiem kritizētā Priede un vairāki citi Kandavas nodaļas biedri izstājas no "Vienotības" 42

Ziņas
2015. gada 9. decembrī 23:13
Par homofobiskiem izteikumiem kritizētā Inga Priede un vēl vairāki "Vienotības" Kandavas nodaļas biedri nolēmuši izstāsies no partijas, ziņo LTV.

Priede sacīja, ka kopumā iesniegumus uzrakstījuši 16 partijas biedri, bet vairāki to izdarījuši jau pirms tam. Viņa šādu lēmumu skaidroja ar pēdējo dienu notikumiem - valdības demisiju un nepieņemamo attieksmi pret lauku reģioniem. Pagaidām "Vienotību" pametušie biedri neesot izšķīrušies par pievienošanos kādam citam politiskajam spēkam, teica Priede.

Kā ziņots, līdzšinējā "Vienotības" Kandavas novada nodaļas vadītāja Priede bija uz laiku apturējusi savu darbību partijā. Pērn Priede vietnē "Twitter", runājot par politiķes Ilzes Viņķeles (V) darbību, pauda: "Viena joma jau bija un... tikai homoseksuālu likums prātā, par kuru laukos visi šokā." Diskusija turpinājās, un, atbildot uz tvītu par to, ka homoseksuāli cilvēki "bēg uz ārzemēm, kur homofobija nav norma", Priede rakstīja: "Paldies Dievam! Vācieši savulaik izšāva. Uzlabosies dzimstība."

Priedes izteikumi izpelnījās nosodījumu un kritiku, arī starp "Vienotības" biedriem. Pēc tam viņa savus tvītus izdzēsa. Vēlāk Priede izsūtīja partijas biedriem vēstuli, kurā apgalvoja, ka viņas izteikumi pārprasti. Viņa atvainojās tiem, kas izteikumus pārprata, un arī atsauca sevi no darba partijas valdē. Uz to brīdi līdzšinējās "Vienotības" valdes pilnvaru termiņš gan bija beidzies, un 6.decembrī tika ievēlēta jauna partijas valde, uz darbu kurā Priede nekandidēja.

LETA/Foto: no Ingas Priedes Twitter konta
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Izmeklēšana noslepkavotā Egila lietā pabeigta. Policijā atklāj liktenīgās dienas apstākļus 28
  • Kāpēc lietuviešu puisis nošāva savu ģimeni? Viņa klasesbiedrene atklāj iespējamos cēloņus 98
  • Triju meitu mātes lūdz atsākt izmeklēšanu pret, viņuprāt, netiklu sporta treneri 16