Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
13 labāko zīmējumu autori, 12 eseju autori un viņu pedagogi svinīgā apbalvošanas ceremonijā Rīgas domē saņēma diplomus, pārsteiguma balvas, kā arī Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta 2016.gada sienas kalendāru, kurā publicēti laureātu darbi.

Apbalvoti bērnu zīmējumu un eseju konkursa "Mana apkaime. Manas apkaimes stāsts" laureāti

Runā Rīga
2015. gada 10. decembrī 15:28 2015. gada 10. decembrī 15:28
Šonedēļ tika sveikti labāko zīmējumu un eseju autori, kuri piedalījās Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta organizētajā zīmējumu un eseju konkursā „Mana apkaime. Manas apkaimes stāsts”.

Konkurss norisinājās no 8.septembra līdz 6.oktobrim un tā laikā  skolēni tika aicināti zīmēt vai esejas veidā pastāstīt par savu apkaimi – kādu viņi to redz šodien vai arī, kādu vēlētos redzēt nākotnē.

Konkursa laikā tika saņemti darbi no 33 Rīgas izglītības iestādēm - kopumā 205 zīmējumi un 81 eseja par 42 Rīgas apkaimēm.

Visvairāk darbu tika saņemti par Centra, Āgenskalna, Pļavnieku, Vecpilsētas un Imantas apkaimēm.

13 labāko zīmējumu autori, 12 eseju autori un viņu pedagogi svinīgā apbalvošanas ceremonijā Rīgas domē saņēma diplomus, pārsteiguma balvas, kā arī Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta 2016.gada sienas kalendāru, kurā publicēti laureātu darbi.

Apbalvoti tika arī to darbu autori un viņu pedagogi, kuri izpelnījās žūrijas komisijas atzinību, kā arī izstādes apmeklētāju simpātijas.

Apbalvošanas ceremoniju vadīja “Kašera sapņu fabrika” mākslinieciskais vadītājs Kaspars Blūms – Blūmanis jeb plašāk pazīstams kā Kašers un dalībniekus ar muzikālo priekšnesumu iepriecināja bērnu popgrupa “NANDO”.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktors Dzintars Balodis ir gandarīts par lielo atsaucību un konkursā iesniegtajiem darbiem: „Vēlos pateikties visiem bērniem un viņu pedagogiem par dalību konkursā.  Katrs iesniegtais darbs ir neatkārtojams, turklāt skaidri apliecina, ka arī bērniem un jauniešiem ir savs skaidrs priekšstats par to, kādai nākotnē jābūt Rīgai.”

Līdz 18.decembrim Rīgas domē, Rātslaukumā 1, 5.stāvā turpinās konkursa labāko un interesantāko darbu izstāde, kuru aicināts apmeklēt ikviens interesents. Izstādē ir apskatāmi gan tie darbi, kas ir publicēti kalendārā, gan arī citi labākie darbi, kas tika iesniegti konkursam.

Konkurss tika rīkots kā viens no sabiedrības līdzdalības pasākumiem jaunā Rīgas teritorijas plānojuma izstrādes gaitā , lai veicinātu bērnu piederību savai apkaimei, iesaistītu pilsētas plānošanas procesos, kā arī popularizētu jauno teritorijas plānojumu bērnu un viņu vecāku vidū. Konkursa mērķis – veicināt bērnos radošo pašizpausmi un prasmi darbos atklāt savas sajūtas pret apkārtējo dzīves telpu, veicinot interesi par Rīgas plānošanas procesiem.

Rīgas dome 2012.gadā sāka jaunā Rīgas teritorijas plānojuma 2018.-2030. gadam izstrādi, kura mērķis ir radīt elastīgu teritorijas plānošanas dokumentu, kas sniedz nosacījumus pilsētas attīstībai, kas balstīti uz vēstures, kultūras, ainavu un sociāli ekonomisko aspektu izvērtējumu un dažādu sabiedrības grupu interešu saskaņošanu. Rīgas apkaimju iedzīvotāju, nevalstisko organizāciju iesaistīšanās pilsētvides attīstības procesos nodrošinās iespējas uzlabot dzīves kvalitāti visai galvaspilsētai kopumā.


Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Regīna Zommere / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Jubilejas joki. Anekdotes par latviešiem un Latviju 27
Skolā Krievijā atrod tualeti, ko drīkst lietot tikai "izredzētie" bērni 24
Vējonis valsts augstākos apbalvojumus pasniedz Kantānei, Marhilēvičam, Gunai Zariņai un citiem ievērojamiem cilvēkiem 35
Pievienot komentāru