Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Notiks II kokļu mūzikas ziemas festivāla koncerts "Kokle un balss" 2

Runā Rīga
2015. gada 11. decembrī 18:43 2015. gada 11. decembrī 18:43
Sestdien, 12. decembrī plkst.16.00 Jelgavas Svētās Annas baznīcā notiks II kokļu mūzikas ziemas festivāla „Kokļu skaņas ziemas mirdzumā” koncerts KOKLE UN BALSS.

Šajā festivāla koncertā klausītajiem piedāvāsim iepazīt kokles īpašā skanējuma daudzveidīgās nokrāsas, tās unikālajam tembram mijoties ar cilvēka balss plūdumu.

Koncertā piedalīsies koklētāju ansambļi „Dzītari”, “Rasa”, “Austriņa”, “Zelta stīdziņas” un Jelgavas mūzikas vidusskolas audzēkņi, kā arī solisti – Megija Bruce (kokle) un Rūta Ziemele (balss).  

Koncertprogrammas īpašie viesi Biruta Ozoliņa (balss, etnogrāfiskā kokle), Ilona Birģele (ērģeles) un Anda Eglīte (koncertkokle) atskaņos improvizācijas par latviešu tautas dziesmām ar Romualda Jermaka apdarēm.

Ieeja koncertā bez maksas.

Svētdien, 13. decembrī plkst.15.00 Rīgas Lutera Evaņģēliski luteriskajā baznīcā (Torņkalna baznīca) notiks II kokļu mūzikas ziemas festivāla „Kokļu skaņas ziemas mirdzumā” koncerts KOKLE UN CITI INSTRUMENTI.

Koncertā klausītajiem piedāvāsim kokles skanējumu rotaļas ar citiem mūzikas instrumentiem, veidojot neparastas skaņu kolāžas.

Koncertā piedalīsies koklētāju ansambļi „Uguntiņa”, “Kokļu klubs”, “Pūt, vējiņi”, “Liepa” un instrumentālisti Rudīte Saliņa (alts), Ilvija Bensone (flauta), Jānis Špacs (zvaniņi), Elīza Kasperaviča (flauta), Diāna Āboliņa (vijole) un Elīna Agneta Lamberte (kokle), kā arī īpašie viesi, solomākslinieki Inga un Aivars Krastiņi (balss).  

Ieeja koncertā bez maksas.

Jau ziņots, ka no 28. novembra līdz 29. decembrim otro reizi Latvijā notiek kokļu mūzikas ziemas festivāls „Kokļu skaņas ziemas mirdzumā”. Šogad festivāls aicina uz sešiem koncertiem dažādos Latvijas dievnamos – Rīgā Sv. Jēkaba katedrālē, Sv. Pestītāja Anglikāņu baznīcā, Lutera Evaņģēliski Luteriskajā (Torņkalna) baznīcā un Sv. Pētera baznīcā, kā arī Valmieras Sv. Sīmaņa un Jelgavas Sv. Annas baznīcās.

Festivāla ietvaros klausītājiem būs iespēja iepazīt kokles īpašā skanējuma daudzveidīgās nokrāsas. Kokle skanēs gan kā solo instruments, gan dažādu kameransambļu un pat kamerorķestra sastāvā.

Festivāla koncertprogrammā dažādu gadsimtu un stilu mūzika – sākot no tādu pasaulē pazīstamu komponistu kā Žana Sibēliusa, Volfganga Amadeja Mocarta, Antonio Vivaldi, Edvarda Grīga skaņdarbiem līdz pat mūsdienu latviešu komponistu - Ērika Ešenvalda, Mārtiņa Brauna, Jāņa Lūsēna un Valta Pūces oriģinālmūzikai.  Festivāla noslēguma koncertā gaidāms arī pasaules pirmatskaņojums – Līgas Ančevskas īpaši šim festivālam komponēts opuss.

Festivālā muzicēs pazīstamākie Latvijas koklētāji un kokļu ansambļi, kā arī festivāla īpašie viesi – jauktais koris „Sonore” un solisti – Andis Klučnieks (flauta), Biruta Ozoliņa (balss, etnogrāfiskā kokle), Česlavs Grods (klarnete), Ieva Košeļeva (arfa), Ilvija Bensone (flauta), Mikus Bāliņš (perkusijas), Estere Lūsis – Grīnberga (čells), Uģis Upenieks (marimba), Aigars Raumanis (saksofons), Kate Ančevska (balss) un aktieris Ainārs Ančevskis.

Ar festivāla programmu var iepazīties šeit.


Regīna Zommere / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Kristapa Porziņģa brālis panācis savu? Viņu tagad Ņujorkā uztver daudz nopietnāk 13
"Tas bija traki..." Norvēģus izbiedē un arī sajūsmina iespaidīga dabas parādība 3
VIDEO: Nenotīrīta ceļa dēļ Krievijā izceļas iespaidīga masveida avārija 8
Pievienot komentāru