Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Darbu uzsāks valsts valodas sabiedriskie palīgi

Sabiedrība
2015. gada 13. decembrī 08:45 2015. gada 13. decembrī 08:45
Nākamnedēļ, 14.decembrī, svinīgajā pasākumā tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs pasniegs darba apliecības pirmajiem deviņiem Valsts valodas centra sabiedriskajiem palīgiem, aģentūrai BNS pavēstīja Tieslietu ministrijā.

Sabiedriskie palīgi noslēgs līdzdalības līgumus, lai uzsāktu darbu savos pārraudzības reģionos: Rīgā, Valkā, Liepājā, Jēkabpilī, Iecavas novadā un Skaistkalnes pagastā.

Sabiedrisko palīgu galvenais uzdevums būs publiskās informācijas tekstu izvērtēšana atbilstoši latviešu literārās valodas normām un ieteikumu sniegšana konstatēto neatbilstību novēršanai.

Sabiedriskiem palīgiem tiks doti uzdevumi savas pārraudzības reģionā apzināt situāciju valsts valodas lietošanas jomā un ziņot Valsts valodas centra amatpersonām par konstatētajām nepilnībām, kā arī sniegt konsultācijas latviešu valodas lietošanas jautājumos.

Šā gada septembrī Ministru kabinets atbalstīja informatīvo ziņojumu, kas paredz izveidot Valsts valodas centra sabiedrisko palīgu institūtu, lai sekmētu latviešu valodas saglabāšanu, aizsardzību un attīstību, kā arī sniegtu atbalstu centram Valsts valodas likuma mērķu īstenošanā. Šāds sabiedrisko palīgu institūts regulēs sabiedrības līdzdalību valsts pārvaldē.

Šī gada 31.oktobrī un 14.novembrī sabiedrisko palīgu pretendentiem tika organizētas apmācības, kuras nokārtojuši 10 sabiedrisko palīgu pretendenti. Pārbaudes darbu rezultāti liecina, ka pretendentiem ir motivēti un labi izpratuši sabiedrisko palīgu veicamos uzdevumus.

BNS

Citi šobrīd lasa

Skarbā romantika Abavas pakalnos. Ciemos pie Latvijas lielākajiem vīndariem Mārtiņa un Lienes Barkāniem
Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Jubilejas joki. Anekdotes par latviešiem un Latviju 21
Pievienot komentāru