Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Plānots, ka pirmie desmit patvēruma meklētāji no Grieķijas ieradīsies janvārī.

Tas ir sācies. Latvija šonedēļ sākusi bēgļu uzņemšanas procesu 223

Sabiedrība
2015. gada 13. decembrī 09:33 2015. gada 13. decembrī 09:33
Šonedēļ Iekšlietu ministrija (IeM) sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi Itālijai un Grieķijai paziņojusi par gatavību sākt patvēruma meklētāju uzņemšanu. Tāpat ir nosūtīti patvēruma meklētāju uzņemšanas kritēriji un laika grafiks, informēja IeM.

Patvēruma meklētāju uzņemšanas kritēriji personām, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība, ir vienoti un atbilst starptautiskiem nediskriminācijas principiem, taču katra valsts var norādīt papildu kritērijus, lai nodrošinātu veiksmīgu šo cilvēku integrāciju, norādīja IeM.

Latvija ir norādījusi, ka vēlas uzņemt ģimenes ar bērniem un ka būtiskas ir svešvalodu prasmes, iegūta pamatizglītība vai profesionālā izglītība, vēlama darba pieredze vai prasmes, derīgi ceļošanas dokumenti.

Lai pārvietotu patvērumu meklētājus uz Latviju, sadarbībai ar Itāliju un Grieķiju ir nozīmēti divi sakaru virsnieki jeb koordinatori.

Uz Grieķiju koordinators darba vizītē dosies jau nākamnedēļ, lai iepazītos ar apstākļiem uz vietas un nodibinātu ciešus kontaktus ar Grieķijas nacionālo kontaktpunktu pārvietošanas jomā, veiktu situācijas izzināšanu par Latvijas profilam atbilstošu failu esamību, un censtos nodibināt ciešus kontaktus ar Eiropas Patvēruma atbalsta biroju un citu starptautisko organizāciju pārstāvjiem Grieķijā, pavēstīja IeM.

Plānots, ka pirmie desmit patvēruma meklētāji no Grieķijas ieradīsies janvārī, piebilda IeM.

Lai arī jau 29.septembrī valdība konceptuāli atbalstīja bēgļu uzņemšanas plānu, koalīcijas partneru iebildumu dēļ tā galīgā pieņemšana aizkavējās par vairākām nedēļām, līdz novembra sākumā valdība pieņēma tā galīgo versiju. Precizētais plāns sadalīts trīs rīcības virzienos - personu atlase un pārvietošana, patvēruma meklētāju uzņemšana un sociālekonomiskā iekļaušana.

Iepriekš kopējās plāna izmaksas tika lēstas 15 453 442 eiro, bet tagad tās par 459 415 eiro samazinājušās, līdz ar to kopējais papildus nepieciešamais finansējums 2016. un 2017.gadā ir 14 994 027 eiro. ES fondu finansējums plānots 6 525 506 eiro apmērā, bet valsts budžeta finansējums iecerēts 8 468 521 eiro apmērā.

Saskaņā ar ES Tieslietu un iekšlietu ministru padomes lēmumu Latvijai no Itālijas un Grieķijas būs jāuzņem papildu 281 persona, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība. Šobrīd kopējais patvēruma meklētāju skaits, kas Latvijai būs jāuzņem divu gadu laikā, ir 531 persona. Neraugoties uz šo patvēruma meklētāju uzņemšanu, Latvijā iekļūst patvēruma meklētāji arī no citām valstīm.

LETA/Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Vējonis valsts augstākos apbalvojumus pasniedz Kantānei, Marhilēvičam, Gunai Zariņai un citiem ievērojamiem cilvēkiem 34
Prominences, sportisti, inteliģence... Kas šogad apmeklēja svinīgo svētku koncertu? 34
Skatīt visus komentārus