Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Neskatoties uz aizliegumu, kuru Krievijas vēstniecība raksturoja kā "absurdu", "Maskavas namā" esot rādīti izrādes fragmenti video formātā.

Krievijas armijas ansambļa izrādes fragmenti veterāniem Rīgā izrādīti video formātā 13

Politika
2015. gada 13. decembrī 19:43 2015. gada 13. decembrī 19:43
Saistībā ar atteikumu atļaut organizēt Aleksandra Aleksandrova vārdā nosauktā Krievijas armijas dziesmu un deju ansambļa izrādi, veterāniem Rīgā izrādīti video fragmenti no uzstāšanās, informēja Krievijas vēstniecībā Rīgā.

Vēstniecībā skaidroja, ka veterāni, kuri "ar nepacietību bija gaidījuši ansambļa uzstāšanos, bija neapmierināti ar atļauju organizēt koncertu". Tāpat, kā pauda vēstniecībā, pret ansambļa uzstāšanos tikusi organizēta agresīva reklāmas kampaņa. Tās mērķis, kā sprieda vēstniecībā, esot bijis mēģinājums iegūt politiskās dividendes un tas arī bijis kārtējais neapzinātais rusofobijas histērijas žests.

Vēstniecība arī pauda pārsteigumu par atteikumu organizēt koncertu, "ņemot vērā ansambļa popularitāti", kā arī norādīja, ka citās valstīs, kuras grupa apceļojusi, šādi šķēršļi neesot likti.

Neskatoties uz aizliegumu, kuru vēstniecība raksturoja kā "absurdu", "Maskavas namā" esot rādīti izrādes fragmenti video formātā.

Aizsardzības ministrija (AM) minēto ansambli uzskata par Krievijas bruņoto spēku sastāvdaļu un neredz iespēju, ka ansamblis varētu uzstāties Latvijā, sacīja AM Militāri publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins.

Plašākus komentārus par minētā ansambļa koncerta atcelšanu AM atteicās sniegt. Uz jautājumu, vai tika pieņemti kādi oficiāli aizliegumi, kas ierobežotu šo personu iebraukšanu Latvijā, AM pārstāvis atbildēja, ka AM par savu pozīciju vēstulē informēja Ārlietu ministriju (ĀM), bet, tā kā vēstule bija dienesta vajadzībām, tās saturs nav izpaužams.

ĀM bija lūgusi no Latvijas kompetentajām iestādēm informāciju un priekšlikumus par ansambli un šī ansambļa nolūkiem Latvijā, iepriekš apliecināja ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (V) padomnieks Mārtiņš Drēģeris.

Rinkēvičs uzskata, ka šāds Krievijas armijas dziesmu un deju ansambļa koncerts ir vērtējams kā provokatīvs un nepieņemams, jo ansambļa, kas savā daiļradē aktīvi propagandē padomju armijas varenību, ideoloģiskā koncepcija ir neatbilstoša gan Baltijas valstu vēstures, gan arī Ukrainas notikumu - pretlikumīgās Krimas aneksijas un aktuālās situācijas Austrumukrainā - kontekstā.

Saskaņā ar Krievijas mediju ziņām ansamblis, kas nosaukts kādreizējās Padomju Savienības un pašreizējās Krievijas himnas mūzikas autora vārdā, šoruden sniedz "grandiozus vieskoncertus Eiropā, kas veltīti 70.gadadienai kopš uzvaras Lielajā Tēvijas karā".

Pēc rīkotāju izteikumiem, koncerttūres plānos bija paredzēts apmeklēt vairākus desmitus pilsētu, tostarp Vācijas, Čehijas, Austrijas, Polijas, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Serbijas, Bulgārijas, Rumānijas un Moldovas galvaspilsētas, koncertos cenšoties atgādināt, "ko kara laikā izdarījusi padomju armija, lai atbrīvotu Eiropas tautas no fašisma". Koncertus plānots rīkot "lielos stadionos ar tūkstošiem skatītāju vietu".

Krievijas armijas dziesmu un deju ansambļa sarkastītā dziesma par godu Krimas okupācijai - video:
LETA/Foto: Ekrānuzņēmums no video

Citi šobrīd lasa

Pie Dubultu stacijas uz gājēju pārejas notriec bērnu. Cietušais smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā 40
Moderni un ar latviskiem elementiem! Prezentēts, kā Latvijas sportisti izskatīsies olimpiskajās spēlēs 43
Pievilcīga blondīne kaila dodas iepirkties lielveikalā, bet neviens tam pat nepievērš uzmanību 12
Skatīt visus komentārus