Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
ZZS deputāra Armanda Krauzes priekšlikumi maina nosacījumus, ar kuriem Latvijas komerciālajiem radio ir jāpāriet uz raidīšanu vienā valodā.

Neņemot vērā prezidenta iebildumus, virza "Krievijas hītu radio" stacijai izdevīgos likuma grozījumus 12

Politika
2015. gada 13. decembrī 22:00 2015. gada 13. decembrī 22:00
Saeimas cilvēktiesību komisija nav ņēmusi vērā Valsts prezidenta argumentus un otrreiz virza pretrunīgos, ZZS deputāta Armanda Krauzes sagatavotos grozījumus par uz valodu lietojumu komercradio, svētdien vēsta LTV raidījums “De facto”.

Raidījums skaidro, ka Krauzes priekšlikumi maina nosacījumus, ar kuriem Latvijas komerciālajiem radio ir jāpāriet uz raidīšanu vienā valodā. Pirms gada mainītais likums nosaka - stacijas, kurām pēc licences valsts un svešvalodas proporcija ir 50% pret 50%, ar 2016.gadu sāks raidīt tikai latviešu valodā. Deputāts piedāvā tomēr ļaut šādiem radio izvēlēties brīvību – no nākamā gada raidīt latviski vai krieviski.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis grozījumus nosūtījis otrreizējai caurlūkošanai Saeimā, pamatojot to ar pārāk sasteigtu Krauzes iesniegto grozījumu pieņemšanu. Tomēr Saeimas Cilvēktiesību un sociālo lietu komisija izšķīrās prezidenta viedokli ignorēt. Komisijas priekšsēdētāja Inese Laizāne (NA) intervijā LTV skaidroja, ka riskus šajā lēmumā nesaskata. “Es uzskatu, ka mums ir jāsniedz ziņas krievvalodīgajai sabiedrībai ”, tā Laizāne.

“De facto” norāda uz to, ka esošais likuma variants ir neizdevīgs vienam no lielākajiem spēlētājiem radio tirgū - “Krievijas hītu radio”, jo liek tam mainīt biznesa koncepciju un raidīšanas valodu. Šo grozījumu izstrādē Nacionālas plašsaziņas līdzekļu padomes uzdevumā piedalījies advokāts Edgars Briedis, kas vienlaikus ir arī “ Radio Skonto” pārstāvis. Raidījums norāda, ka šogad mainīt “ Krievijas hītiem ” neizdevīgo likumu pieteicās Saeimas deputāts Armands Kauze (ZZS), bet ZZS biedrs Ričards Zakss ir “Krievijas hītu radio” līdzīpašnieks.

Prezidenta iebildumus neņem vērā - video:
BNS/Foto: Ekrānuzņēmums no video

Citi šobrīd lasa

Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Krāšņi tērpi, polonēze, izsoles... Aizvadīta vērienīgā Labdarības balle 50
Skolā Krievijā atrod tualeti, ko drīkst lietot tikai "izredzētie" bērni 19
Skatīt visus komentārus