Ušakovs arī atzina, ka viņš pats būtu gatavs ieņemt valdības vadītāja amatu.

Ušakovs: "Pašreizējā valdība pieņem stulbus, nevis nepopulārus lēmumus" VIDEO 108

Ziņas
2015. gada 14. decembrī 08:43
Pašreizējā valdība pieņem stulbus, nevis nepopulārus lēmumus, pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Rīgas mērs, partijas "Saskaņa" līderis Nils Ušakovs.

Šādu apgalvojumu viņš pauda, atbildot uz jautājumu, cik ilgi "Saskaņai" vēl būs izdevīgi strādāt Saeimas opozīcijā, tādējādi izvairoties no nepopulāru lēmumu pieņemšanas.

Ušakovs norādīja, ka tas, cik veiksmīgi tiks izveidota valdība, lielā mērā būs atkarīgs no Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa rīcības. Tāpat Ušakovs pauda, ka koalīcija būtu jāveido trīs lielākajām Saeimas frakcijām - "Saskaņai", "Vienotībai" un ZZS.

Runājot par reālo situāciju valdības veidošanas procesā, Ušakovs paziņoja, ka galvenā loma tās veidošanā ir ZZS, nevis "Vienotībai". "Mēs neesam ZZS fani, bet tur ir cienījami cilvēki," sacīja Ušakovs. Kā piemērus viņš minēja Saeimas deputātu Māri Kučinski un zemkopības ministru Jāni Dūklavu.

Rīgas mērs LTV studijā:

Valsts prezidents Raimonds Vējonis piektdien, noslēdzot pirmās sarunas ar partijām par jaunās valdības veidošanu, sacīja, ka šobrīd starp Saeimā esošajiem politiskajiem spēkiem nav atbalsta kādam noteiktam koalīcijas modelim vai premjera amata kandidātam. Viņš izteica aicinājumu Saeimā pārstāvētajām partijām ne vēlāk kā līdz šā gada beigām "nākt ar savu redzējumu valstij būtisku jautājumu risināšanā, piedāvāt Ministru prezidenta kandidātus un iespējamos koalīcijas modeļus".

Tāpat vēstīts, ka Ministru prezidente Laimdota Straujuma pēc tikšanās ar prezidentu paziņoja par savu demisiju, līdz ar to nepieciešams veidot jaunu Ministru kabinetu.


BNS/Foto: Vida Press
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Vai latvieši ir tumsoņas? Tīmeklī populārs kļūst stāsts par sikhu tūrista baiso pieredzi Rīgā 164
  • Ar vērienu atklāj Rīgas Modes nedēļu 30
  • Kāpēc lietuviešu puisis nošāva savu ģimeni? Viņa klasesbiedrene atklāj iespējamos cēloņus 81