Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Ceturtās Adventes laiks sakrīt ar tradicionālo Ziemas saulgriežu laiku, tādēļ iedzīvotāji, kuriem tuvi senie tautas rituāli, varēs apmeklēt Bluķa vakaru Vecrīgā, kuru organizē Rīgas folkloras kopas.

Ceturtās Adventes kultūras pasākumi Rīgā 2

Runā Rīga
2015. gada 14. decembrī 17:49 2015. gada 14. decembrī 17:49
Ceturtās Adventes nedēļā turpinās garīgās mūzikas koncerti Rīgas dievnamos, kā arī Ziemassvētku ieskaņas pasākumi un sarīkojumi kultūras centros, uz kuriem īpaši būs gaidīti bērni.

Šajā nedēļā kora mūzika skanēs Sv. Pestītāja Anglikāņu baznīcā koncertā „Pastkarte ziemai” ar kora „Sōla” piedalīšanos, diriģents Kaspars Ādamsons. Rīgas Domā festivālā „Winterfest” būs dzirdama „Nakts lūgšana”. Savukārt Rīgas Sv. Pētera baznīcā notiks koncerts „Jaukākās zvanu skaņas” ar kamerkora, pazīstamu solistu un mūziķu – instrumentālistu piedalīšanos, diriģents Pēteris Vaickovskis. Koncertā „Litānijas gaismā” dziedās Sergejs Jēgers kopā ar mūziķiem – čellistu Aināru Paukšēnu un ērģelnieci Ilzi Reini. Ceturtās Adventes svētdienā, 20. decembrī, Rīgas Sv. Pētera baznīcā koncertā „Brīnišķīgo krāsu kvēlē” apmeklētājus ar savu sniegumu priecēs soliste Evita Zālīte un ģitārists Kaspars Zemītis, Rīgas Sv. Jāņa baznīcā muzicēs Boļeslava Voļaka brāsbends un ērģelniece Ilze Reine, bet Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā koncertā „Ziemassvētkus gaidot” skanēs baroka mūzika. Šajā dienā Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā izskanēs koncertcikla „Adventa mūzikas svētki Rīgā” noslēguma koncerts, kurā klausītājus gaida mūziķi Ieva Akuratere, Haralds Sīmanis, Arnis Miltiņš, Anete Kozlovska, Laura Bicāne un Goran Gora.

Sagaidot Ceturto Adventi, plaša svētku ieskaņas programma būs arī Rīgas kultūras centros. Koncerti notiks Kultūras pilī „Ziemeļblāzma”, Kultūras un tautas mākslas centra „Ritums” telpās Jaunielā 29a un filiālē Laimdotas ielā 42. Iedzīvotāji gaidīti koncertos arī Kultūras centrā „Imanta”, VEF Kultūras pilī un Kultūras centrā „Mazā ģilde”.

Bērniem, svētkus gaidot, VEF Kultūras pilī būs iespēja noskatīties muzikālu uzvedumu „Mazās raganiņas Ziemassvētki”, kā arī tikties ar Ziemassvētku vecīti un iet kopīgās rotaļās. Svētku noskaņās bērnu rīts gaidāms arī muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs”. Bērni kopā ar vecākiem gaidīti koka ēku renovācijas centrā „Koka Rīga” koncertā „Trīspadsmitais sniedziņš”, kā arī kultūras pasākumos, ko piedāvā Rīgas Ziemassvētku tirdziņi Doma laukumā, Esplanādē un Līvu laukumā.

Ceturtās Adventes laiks sakrīt ar tradicionālo Ziemas saulgriežu laiku, tādēļ iedzīvotāji, kuriem tuvi senie tautas rituāli, varēs apmeklēt Bluķa vakaru Vecrīgā, kuru organizē Rīgas folkloras kopas.

Gaidot Ziemassvētkus, rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti apmeklēt festivālu „Ziemassvētku egļu ceļš”, kurā šogad apskatāmi profesionālu mākslinieku, radošo industriju pārstāvju un Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbi, dizaina objekti - egles, kas pārsteidz ar ideju oriģinalitāti un izmantoto materiālu daudzveidību. Ceļvedis festivāla apskatei pieejams tīmekļa vietnē: www.eglufestivals.lv, kā arī Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centros, Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālēs un tūrisma informācijas centros.

Adventa un Ziemassvētku pasākumus Rīgā atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD). Aktuālā pasākumu programma atrodama interneta vietnē: www.kultura.riga.lv, bet drukātā veidā tā pieejama tūrisma informācijas centros, Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālēs un pasākumu norises vietās.


Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Regīna Zommere / Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

FOTOREPORTĀŽA: Latvijas labākie skatuves mākslinieki ierodas uz “Spēlmaņu nakts” ceremoniju 36
Dejoja visi! Aktieri jandalē "Spēlmaņu nakts" ballītē 37
Skolā piekautais policists drīkstējis lietot šaujamieroci, taču to nav darījis 149
Pievienot komentāru