Tiesībsarga biroja Bērnu tiesību nodaļas vadītāja Laila Grāvere saka, ka tiesiski risina strīdu ar savu bijušo laulāto un tas nekādā veidā neietekmēs bērnus.

Pamestā meita bērnu tiesību speciālistei tiesā rūgti pārmet pagātni 225

Sabiedrība
2015. gada 16. decembrī 11:34 2015. gada 16. decembrī 11:34
Tiesībsarga biroja bērnu tiesību nodaļas vadītāja Laila Grāvere tiesājas ar savu bijušo vīru par izlikšanu no mājas, kurā viņš ir uzaudzinājis abu kopīgos bērnus - meitu un dēlu.

Savukārt Grāveres bijušais vīrs ir iesniedzis pretprasību par īres tiesībām.

"Pēc šķiršanās no tēta tu pazudi no manas dzīves, nebija nekāda atvadīšanās, nekā," Anna, kurai toreiz bija piecpadsmit gadu, valdot emocijas, atgādina savai mātei Grāverei, abu tikšanās reizē Jūrmalas pilsētas tiesas zālē, kur Grāveres meita ir lieciniece, šodien vēsta laikraksts "Latvijas Avīze".

Turpat zālē sēž arī Grāveres un viņas bijušā vīra Normunda dēls, kurš nākamgad mācīsies vidusskolas pēdējā klasē un par kuru mamma vairs neinteresējoties kopš septiņu gadu vecuma.

"Kad pabeidzu pirmo klasi, mamma pie brokastu galda paziņoja, ka viņa nolēmusi šķirties no tēta un aiziet no ģimenes. Tagad jau brūces ir apdzijušas, māsa un tēvs ienesa dvēseles mieru, palīdzēja tam tikt pāri," saka puisis un ar nelielu aizvainojumu piebilst, ka pirmajā tiesas sēdē 7.oktobrī, tieši viņa dzimšanas dienā, mamma pat klāt nav pienākusi, nerunājot nemaz par apsveikšanu.

Tiesas sēdes laikā Grāvere bez emocijām uzdod jautājumus savai meitai, lai nostiprinātu tiesas pārliecību, ka bērnu tēvam nav tiesiska pamata atrasties Grāveres mirušo vecāku mājā. Šajā namā viņš uzaudzinājis abu bērnus, ar kuriem māte gadiem neesot kontaktējusies un pēc šķiršanās neesot maksājusi arī uzturlīdzekļus.

Tiesībsarga biroja Bērnu tiesību nodaļas vadītāja Laila Grāvere un tiesībsargs Juris Jansons.

Meita un dēls jau varot palikt, viņa neiebilst, ka "bērni saprātīgu laika posmu turpina uzturēties nekustamajā īpašumā, kamēr tēvs viņiem atrod pienācīgu pastāvīgo dzīvesvietu". Grāvere savos paskaidrojumos tiesai norāda: "Tā kā laulības šķiršanas laikā puses bija vienojušās, ka bērni dzīvos ar tēvu, tad tēvam ir jānodrošina bērnu dzīvesvieta, nevis otrādi," vēsta laikraksts.

Par Grāveres tiesas prāvu ir informēts arī viņas darba devējs tiesībsargs Juris Jansons, bet uz jautājumu, vai viņam ir pieņemami, ka persona, kura, iespējams, nav rūpējusies par saviem bērniem un pret kuru bijušais dzīvesbiedrs cēlis prasību tiesā par aizgādības tiesību atņemšanu dēlam, ieņem atbildīgu amatu Tiesībsarga birojā, kas uzliek par pienākumu nodrošināt, aizsargāt un veicināt bērnu tiesības visā Latvijā, tajā skaitā izskatīt sūdzības par dažādiem bērnu tiesību pārkāpumiem, viņš atbildējis, ka tā ir Grāveres personiskā lieta un viņai ir tiesības izmantot valstī izveidoto tiesību aizsardzības mehānismu.

Arī pati Grāvere, uzsverot, ka viņa tiesiski risina strīdu ar savu bijušo laulāto un tas nekādā veidā neietekmēs bērnus.

Šonedēļ šajā lietā gaidāms arī tiesas spriedums, vēsta laikraksts.

LETA, Foto: Edijs Pālens / LETA

Citi šobrīd lasa

Manieru zinātāja Aija Strautmane: "Man ir sajūta, ka vārds "piedodiet" no leksikas ir izņemts" 24
Popzvaigzne atklāj, ka būt stāvoklī bijis briesmīgi 4
Šodien Latvijā pirmais sniegs, autoceļi var apledot 3
Skatīt visus komentārus