Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Līdz ar Straujumas valdības krišanu "Vienotības" reitings noslīdējis. Šobrīd par šo politisko spēku balsotu vien 5.5% vēlētāju, rāda "Latvijas faktu" aptaujas dati.

"Vienotībai" šobrīd ārkārtīgi zems reitings. Tā vairs nav varas partija 25

Politika
2015. gada 17. decembrī 21:44 2015. gada 17. decembrī 21:44
Ja Saeimas vēlēšanas notiktu decembrī, par līdzšinējās koalīcijas vadošo partiju "Vienotība" balsotu vien 5,5% vēlētāju, liecina pētījumu kompānijas "Latvijas Fakti" veiktās aptaujas dati.

Decembrī 19,5% vēlētāju balsotu par Saeimas opozīcijā esošo "Saskaņu". Par Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) balsot būtu gatavi 15,6% aptaujāto pilsoņu. Savukārt Nacionālo apvienību (NA) atbalstīt būtu gatavi 8,7% respondentu. Balsot par opozīcijā esošo Latvijas Reģionu apvienību (LRA) izvēlētos 5% vēlētāju.

Aptaujas rezultāti liecina, ka, salīdzinot ar novembri, par 1,4 procentpunktiem pieaudzis atbalsts "Saskaņai", par 0,7 procentpunktiem palielinājies atbalsts ZZS, kā arī par 0,5 procentpunktiem pieaudzis atbalstītāju skaits NA.

Savukārt popularitātes kritumu piedzīvojusi "Vienotība", kuras reitings strauji samazinājies par 2,6 procentpunktiem. Tāpat nelielu popularitātes kritumu piedzīvojusi LRA, kuras reitings saruka par 0,6 procentpunktiem.

"Latvijas Faktu" vadītājs Aigars Freimanis, komentējot decembra partiju popularitātes datus, norādīja, ka būtiskākā izmaiņa ir "Vienotības" reitingā. Kā galvenos iemeslus Freimanis minēja partijas iekšējo problemātiku, pretrunas un nesaskaņas, kā arī Laimdotas Straujumas valdības krišanu. Viņš uzsvēra, ka "Vienotības" līderes Solvitas Āboltiņas izvirzīšana premjera amatam šajā reitingā vēl neatspoguļojas.

"Spriežot pēc reitingiem, "Vienotība" vairs nav varas partija," viņš uzsvēra.

"Vienotības" noriets LTV "Panorāmas" sižetā:

Ja Saeimas vēlēšanas notiktu decembrī, vairākas citas partijas nepārvarētu 5% slieksni un Saeimā neiekļūtu. Par partiju "No sirds Latvijai" balsotu 1,9% vēlētāji, Jauno konservatīvo partiju 0,3%, "Vienoti Latvijai" 0,5%, "Latvijas attīstībai" 0,3%, Latvijas Krievu savienību 0,4%.

Aptaujā noskaidrojies, ka 11,5% pilsoņu nepiedalītos vēlēšanās, bet 31% nav izdarījuši izvēli, par kuru politisko partiju atdot savu balsi.


BNS/Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Tur sapņo nokļūt ikviens vīrietis! Ieskats “Victoria's Secret” modeļu ģērbtuvēs 15
Moderni un ar latviskiem elementiem: kā Latvijas sportisti izskatīsies olimpiskajās spēlēs 46
Skolēni Krievijas pilsētā Oimjakonā -50 grādos iet uz skolu, jo mājās var palikt tikai no -52 2
Skatīt visus komentārus