Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pētījumu aģentūras Latvijas Fakti vadītājs Aigars Freimanis.

Aigars Freimanis: "Premjeram jābūt cilvēkam, kas prot deleģēt pilnvaras un pieprasīt atbildību" 4

Viedokļi
2015. gada 18. decembrī 09:04 2015. gada 18. decembrī 09:04
Kādam jābūt nākamajam valdības vadītājam? Izejot no iepriekšējā būtu jāsaka rīcībspējīgam. Tādam, kas prot iedziļināties politiskajos procesos un saprot nozarēs notiekošo. Valdības vadītājam jābūt cilvēkam, kas prot deleģēt pilnvaras un pieprasīt atbildību arī no citiem, kas strādā komandā. Līdz šim tā visa pietrūka.

Nedomāju, ka premjerministram obligāti būtu jābūt valdošās partijas līderim. Šī tradīcija vairāk nāk no tām demokrātijām, kurās ir spēcīga divpartiju sistēma. Latvijā valdošo koalīciju veido vairākas partijas, tāpēc varianti iespējami dažādi.

Vienotības izvirzītā Ministru prezidenta amata kandidāte Solvita Āboltiņa uz savas priekšgājējas fona nenoliedzami izskatās labāk. Rīcībspējīga un dinamiska personība, orientējas politiskajos procesos un ir parādījusi sevi kā spēcīgu partijas līderi.

Negatīvais ir tā fatālā neatlaidība, ar kuru viņa cenšas iegūt premjerministra amatu. Bija laiks, kad viņa to varēja tomēr izdevība tika palaista garām. Tagad viņas ambīcijas un uzstājība šķiet nevietā.

Vienotībai no sākuma būtu jāpārvar savas iekšējās problēmas, kas traucē partijai būt vienotai. Iespējams, ka, atdodot premjera amatu citiem, tas pat būtu vieglāk.

Aigars Freimanis - Pētījumu aģentūras Latvijas Fakti vadītājs / Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Skarbā romantika Abavas pakalnos. Ciemos pie Latvijas lielākajiem vīndariem Mārtiņa un Lienes Barkāniem
Jubilejas joki. Anekdotes par latviešiem un Latviju 27
Vējonis valsts augstākos apbalvojumus pasniedz Kantānei, Marhilēvičam, Gunai Zariņai un citiem ievērojamiem cilvēkiem 36
Skatīt visus komentārus