Kauņa un Tartu iekļautas UNESCO Radošo pilsētu tīklā

Kultūra
2015. gada 19. decembrī 08:45 2015. gada 19. decembrī 08:45
Kauņa un Tartu iekļautas ANO Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO) Radošo pilsētu tīklā (UNESCO Creative Cities Network). Kauņai kā pirmajai Viduseiropā un Austrumeiropā piešķirts UNESCO dizaina pilsētas statuss, savukārt Tartu kā pirmā no Baltijas valstīm un Ziemeļvalstīm kļuvusi par UNESCO literatūras pilsētu.

UNESCO ģenerāldirektore Irina Bokova decembra vidū paziņoja, ka organizācijas Radošo pilsētu tīklā iekļautas vēl 47 pilsētas no 33 pasaules valstīm.

Kā UNESCO literatūras pilsēta sarakstam pievienota arī Ļvova Ukrainā, tikmēr Polijas pilsēta Katovice, kas var lepoties ar izciliem mūziķu kolektīviem, jaunu koncertzāli un trīsdesmit mūzikas festivāliem, iekļauta UNESCO mūzikas pilsētu sarakstā.

"Priecājos, ka Kauņai izdevies pievienoties UNESCO radošāko pilsētu tīklam," norādījis Kauņas vicemērs Simons Kairis. "Kauņas potenciāls, kas sācis veidoties jau starpkaru laikā, izpaudies ne tikai arhitektūrā, bet arī dizainā. Tā ir vēsturiskā atmiņa, kuras ietekme spilgti jūtama arī mūsu laikā. Esam vienā grupā ar tādām pilsētām kā Detroita, Budapešta, Singapūra, un nākotnē mums būs jāsadarbojas."

UNESCO Radošo pilsētu tīklā, kura veidošana sākta 2004.gadā, tiek iekļautas pilsētas, kas izcēlušās ar saviem sasniegumiem mūzikā, literatūrā, kinomākslā, dizainā vai gastronomijā.

Kauņa vēlas arī panākt, lai tās starpkaru laika arhitektūra tiktu iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

LETA

Citi šobrīd lasa

Ļaudis atvadās no Dziesmu un deju svētku virsdiriģenta Paula Kveldes 1
Mārtiņš Rītiņš paziņo, ka pēc 23 gadiem pamet Latvijas labāko restorānu 31
Uz "mazo Kurzemi" Anglijā dodas strādāt, lai atmaksātu paņemtos ātros kredītus 28
Pievienot komentāru